3 prasmes, kas jāapgūst pirms hipotekārā kredīta ņemšanas

Hipotekārais kredīts ir viens no biežāk izmantotajiem veidiem, kā ģimene var tikt pie sava mājokļa. Ne visiem ir mantojums no vecākiem vai tik lieli ienākumi, ka viņiem par mājokļa iegādi nav vairs nekādu raižu. Tāpēc arī hipotekārais kredīts ir pieprasīts finanšu pakalpojums, kas ļauj pie mājokļa tikt uzreiz, bet par to maksāt ar saviem ienākumiem atbilstošiem maksājumiem vairāku gadu garumā.

Tomēr jāatgādina, ka hipotekārais kredīts ir nopietnas ilgtermiņa saistības, tāpēc finanšu speciālisti iesaka šim solim gatavoties laikus un atbildīgi. Ir vismaz trīs prasmes, kuras nepieciešams apgūt vai uzlabot pirms uzņemties tādas saistības kā hipotekārais kredīts.

  • Uzskaitīt ienākumus un izdevumus

Savas finanšu situācijas pārredzēšana un atbildīga organizēšana ir viena no svarīgākajām prasmēm, lai jūs spētu uzņemties ilgtermiņā lielas finansiālās saistības. Redzot, kur un par ko tiek tērēta nauda, spējot izvērtēt vajadzības un prioritātes, spēsiet arī pārvarēt nelielus finanšu satricinājumus, neapdraudot spēju nomaksāt hipotekāro kredītu. Jau šodien sāciet uzskaitīt ienākumus un izdevumus. To var darīt gan aplikācijā, gan blociņā, gan datorā. Labāk to varēsiet paveikt, ja krāsiet čekus.

  • Nedzīvot pāri saviem līdzekļiem

Nedzīvot pāri saviem līdzekļiem mūsdienās ir liels izaicinājums, jo ir iespēja ātri paņemt kredītu “līdz algai”, noformēt kredītkarti un nedomāt par tēriņu ierobežošanu. Tomēr dzīvošana pāri saviem līdzekļiem ir bīstama tendence, kas var apdraudēt gan iespēju vispār saņemt hipotekāro kredītu, gan saglabāt savu finansiālo stabilitāti un nomaksāt laikā visus hipotekārā kredīta maksājumus.

  • Veidot iekrājumus

Piesakoties hipotekārajam aizdevumam, jārēķinās ar to, ka būs nepieciešams segt pirmo iemaksu pašiem, jo aizdevējs parasti nesedz 100% no īpašuma vērtības. Kur ņemt naudu pirmajai iemaksai? Savlaicīgi plānojot, šo summu var sakrāt. Iekrājumu veidošana ir paradums, kas nes labumu visos dzīves aspektos. Tas gan palīdzēs iegūt hipotekāro aizdevumu, gan nodrošinās līdzekļus neplānotiem izdevumiem, gan palīdzēs saglabāt finansiālo stabilitāti tad, ja samazinās ienākumi. Ja kaut kad tuvākā vai tālākā nākotnē domājat par sava mājokļa iegādi, tad ir īstais brīdis sākt veidot iekrājumus.