Bērniem vasaras brīvlaiks – ko darīt?

brivlaiks

Katru vasaru vecāki satraucas par to, kā izklaidēt savas atvases brīvlaikā. Tomēr skolnieku brīvlaiks ir garš – veseli 3 mēneši. Un reti kad paši vecāki var atbrīvot laiku, ko pavadīt kopā ar bērniem. Ko darīt, kā padarīt bērnu ikdienu aizraujošu neļaujot dienas pavadīt pie datora ekrāna? Pāris ieteikumi!

Nometnes

Viens no labākajiem risinājumiem ir sūtīt bērnu uz nometni. Nometnes ir ļoti populāras arī pie mums, Latvijā, tāpēc, laikus uzsākot plānošanu, nebūs grūti atrast piemērotāko tieši jūsu atvasei. Ir pieejamas gan dienas nometnes, gan tādas, kurās bērni pavada visu laiku uz vietas kādā viesu namā vai citā nometnes organizētā mītnē. Ja bērnam tīkamā nometne ir tālu no mājām un ir pieejama nakšņošana – lai bērns mācās patstāvību un pavada visu nometnes laiku tur. Ticiet man, arī bērniem gribas atpūsties no saviem vecākiem ik pa laikam.

Nometnes ir lielisks veids kā apgūt ko jaunu, trenēties iemīļotajā sporta veidā vai vienkārši labi pavadīt laiku un iepazīties ar jauniem draugiem.

Vecvecāki

Daudzi vecāki bērnus sūta uz laukiem pie vecvecākiem. Bet mūsdienās vecvecāki ir diezgan moderni, pilsētās dzīvojoši un strādājoši, tāpēc šis variants var nederēt. Tomēr, ja ir lauki, kuros padzīvoties, izmantojiet šādu izdevību. Ļaujiet bērniem apgūt kādas lauku prasmes un vienkārši atpūsties svaigā gaisā!

Atvaļinājums arī vecākiem

Parasti vecāki jau laikus ieplāno arī sev atvaļinājumu un izmanto brīvo laiku, lai to pavadītu ar ģimeni – visiem kopā. Dodieties ceļojumā, apmeklējiet piedzīvojumu parku, brauciet uz jūru, ļaujiet bērniem celt smilšu pilis kamēr paši baudiet saules peldes. Tomēr atcerieties, ka saulē uzturēties vajag ar mēru. Ja pēc sauļošanās pamanāt kādas pārmaiņas uz ādas – apmeklējiet dermatologu, veiciet dzimumzīmju pārbaudi.

Ļaujiet bērniem izbaudīt pelnīto atvaļinājumu. Kā nekā 9 mēneši, kas pavadīti skolas solā nebūt nav viegli! Un vēl neskaitāmie mājas darbi. Tas ir sarežģītāk kā pieaugušajiem, kas iziet no ofisa un aizmirst par darbu līdz nākošajai dienai.