Ēd, kusties, mīli

dzīvotprieks

Lai cilvēks justos labi, ir jāpiekopj attiecīgs dzīvesveids. Īstenībā jau nevar noteikt, kas kuram būs piemērotākais. Vienam tā ir diēta, kādam citam laimīgai ikdienai vajag vien attīstīt kādu hobiju vai ieviest savā ikdienā vairāk kustību. Bet kopsaucējs, lai cilvēks būtu veselīgs un apmierināts tomēr ir – ēd, kusties, mīli.

Ēd. Lai dzīvotu, nevis lai izdzīvotu

Protams, ir valstis, kurās ēdiens ir ekstra. Tas paredzēts, lai izdzīvotu, lai eksistētu. Tomēr mēs runājam par ikdienas rutīnu, par cilvēkiem, kas atrodas standarta valstīs, tepat mums blakus. Ne Āfrikā, ne kara skartajās zemēs, bet tepat – Eiropā.

Ēdienam ir jābūt kvalitatīvam, tas ir svarīgākais, lai cilvēks būtu VESELS. Veselība taču ir pirmajā vietā, lai mēs dzīvotu kvalitatīvi.

Nav vērts dzīties pēc veģetāra vai vegāniska dzīvesveida. Kāpēc? Jo cilvēks ir plēsējs, gaļēdājs. Protams, neviens nepārmet izvēles, kas jau izdarītas, tomēr… Gaļā, zivīs, olās ir tieši tas, kas mums nepieciešams. Ir ļoti jāpiedomā pie savas ēdienkartes, lai uzņemtu nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus. Vegāniem un veģetāriešiem ir samērā grūti izvairīties no sintētisko vitamīnu lietošanas.

Sintētiskie vitamīni

Tā, protams, ir iespēja uzņemt to, kas mums trūkst. Vai arī saglabāt savu imunitāti paaugstināta stresa apstākļos, aktīvi sportojot vai ziemā, kad vitamīnus dabiskā ceļā uzņemt ir krietni sarežģītāk. Tomēr vai sintētiskie vitamīni ir tik veselīgi un nepieciešami, kā tiek reklamēts?

Kā izrādās, sintētiskie vitamīni ir ne vien ķīmiski, bet arī kaitīgi mūsu veselībai. Dažādi pētījumi liecina par to, ka šādu vitamīnu lietošana izraisa dažādus audzējus un pat palielina mirstību. Protams, mēs nezinām kas veicis šādus pētījumus, kādi bijuši šādu pētījumu atspēriena punkti. Tomēr pats par sevi saprotams – dabīgi uzņemti vitamīni ir daudz vērtīgāki ne tikai kopējai veselībai bet arī pašsajūtai.

Vitamīnu meklējumos

Uzņemt dabiskos vitamīnus ir ne tikai interesanti, bet arī garšīgi. Dodieties garšas meklējumos! Ar ko sākt – sāciet ar tirgu! Sezonas augļi un ogas ir īstie elementi, ar kuriem var ne tikai baudīt dažādas garšas, bet arī sākt veidot vitamīnu krājumus!

Veltiet nedaudz laika, lai izpētītu, kādus vitamīnus kādi produkti satur. Un tad ķerieties pie eksperimentiem – taisiet kokteiļus, tik populāros smūtijus, esiet burvji savā virtuvē.

Kustības labsajūtai

Tāpat cilvēkam ir nepieciešams svaigs gaiss un pietiekoši daudz fizisku aktivitāšu. Dodieties pastaigās regulāri, apgūstiet kādu jaunu nodarbi, kam līdz šim neatlika laika vai vēlēšanās – brauciet ar velosipēdu, skrituļslidām, dodieties izjādē…

Kustības uzlabo pašsajūtu, palīdz darboties organismam pareizi, liek strādāt kuņģim un gremošanas orgāniem – tas ir svarīgi to pašu vitamīnu sintēzei!

Problēmas ar gremošanas sistēmām šobrīd ir ļoti izplatītas. Tas tāpēc, ka cilvēki ēd pārāk maz vai tieši otrādi – pārāk daudz. Ēdiens ir nesabalansēts, pārāk smags, ēdienreizes neregulāras. Šo nepilnību sarakstu varētu turpināt ilgi. Mūsdienu medicīna ir toties jau ir gatava dažādiem problēmu scenārijiem. Medicīna piedāvā dažādus risinājumus gremošanas trakta problēmām – endoskopija, dažādas sonoskopiskās izmeklēšanas. Endoskopija ir barības vada, kuņģa, divpadsmitpirkstu zarnas izmeklēšana, to traucējumu gadījumos. Endoskopija tiek nozīmēta dažādu sūdzību gadījumos.

Dažkārt medicīniskās problēmas var veiksmīgi atrisināt vien ievērojot sabalansētu ēdienkarti un pietiekoši daudz kustību!

Mīli dzīvi, mīli savu ikdienu un visu, kas tev apkārt – labsajūtai

Ne velti īgni cilvēki parasti sirgst ar dažādām kaitēm. Ticiet vai ne, pozitīvisms ir viens kārtīgs VITAMĪNS! Un vēl pie tam – pilnīgi bez maksas!

Veltiet vismaz vienu dienu, lai iekārtotu savu mājvietu tā, kā jums patīk vislabāk. Nomainiet mēbeles, kuras jau sen kā apnikušas, ieviesiet kādus istabas augus, kas atsvaidzinās kopējo skatu. Ja jums virtuvē ir apnikušas mēbeles – arī ēdiens neliekas tik gards. Koka galdi, jauni krēsli – pāris elementi un virtuve izskatīsies daudz svaigāka. Latvijā ražoti koka galdi būs īstā izvēle – izvēlieties vietējā ražotāja preces.

Dariet to, kas jums patīk!

Tā būs atslēga uz daudz produktīvāku ikdienu, uz veselību un labsajūtu. Vesels cilvēks ir paēdis, atpūties, izgulējies un, protams, izklaidējies.