Ginekologs-endokrinologs — situācijas, kad būtu jādodas pie šī speciālista

ginekologs-endokrinologs

Ginekologs-endokrinologs ir āsts, kurš ir ginekologs, bet ar papildu specializāciju endokrinoloģijas jautājumos. Abas šīs jomas ir cieši saistītas, jo sievietes reproduktīvā sistēma nav atraujama no hormonālās sistēmas. Endokrinoloģija strādā ar vielmaiņas traucējumu diagnostiku un ārstēšanu, kā arī hormonālo problēmu risināšanu. Un bieži vien sievietes ginekoloģiskās problēmas ir jāšķetina tieši šajos lauciņos. Tāpēc ginekologs-endokrinologs ir īstais speciālists, pie kura vērsties daudzās specifiskās situācijās. Tomēr šādi ārsti nemaz nav tik bieži sastopami. Viena no vietām, kur atradīsiet pieredzējušu ginekoloģi, kura specializējusies endokrinoloģijā, ir klīnika Vasaraudze.lv.

 

  • Menstruālā cikla traucējumi

 

Neregulārs menstruālais cikls un dažādi tā traucējumi ir diezgan izplatīta problēma, ko sievietes ne vienmēr dodas risināt pie sava ārsta un neuzskata par problēmu. Tomēr tas ir signāls, ka būtu nepieciešams veikt pārbaudes un meklēt šo traucējumu cēloni. Diagnosticējot un risinot šo problēmu, sievietes organisms var sekmīgi sakārtot menstruālo ciklu, kādam tam būtu jābūt veselai sievietei. Tas pozitīvi atsaucas gan uz sievietes pašsajūtu, gan reproduktīvo funkciju, jo ir vieglāk plānot un uzraudzīt grūtniecību.

 

  • Neauglība

 

Ar neauglību sievietes nesaskaras ļoti bieži, bet problēma ir pietiekami izplatīta un arī emocionāli sāpīga. Jo pārsvarā šīs sievetes, kuras nevar ieņemt bērniņu, to ļoti vēlas. Tāpēc ginekologs-endokrinologs ir labākais speciālists, kurš var palīdzēt noskaidrot neauglības iemeslus. Un arī saprast, vai situāciju iespējams mainīt, gūstot pozitīvu rezultātu — grūtniecības iestāšanos un mazuļa iznēsāšanu. Neauglības ārstēšanai var tikt izmantotas dažādas pieejas, tāpēc svarīgi izvēlēties zinošu un pieredzējušu speciālistu, lai ātrāk tiktu sasniegts vēlamais rezultāts.

 

  • Hormonālās kontracepcijas jautājumi

 

Tas ir aktuāli ikvienai modernai un neatkarīgai sievietei, kura pati vēlas būt noteicēja pār savu reproduktīvo sistēmu. Dzemdēt vai nedzemdēt mazuli — tas ir tikai un vienīgi sievietes lēmums, jo tie ir procesi, kas notiek ar viņas ķermeni. Un hormonālā kontracepcija ir efektīvākais veids, kā to kontrolēt. Ginekologs-endokrinologs piemeklēs katrai sievietei atbilstošāko hormonālo kontracepciju un zinās atbildes uz visiem sarežģītākajiem jautājumiem šajā sakarā.

 

  • Vielmaiņas problēmas — svara dinamika, palielināts apmatojums, pūtītes

 

vielmaiņas-problēmasBieži vien veselības problēmas veiksmīgi slēpjas zem šķietami nekaitīgiem simptomiem. Un tā tas var būt arī ar vielmaiņas problēmām. Vielmaiņas traucējumi var radīt problēmas ar svaru. Var veidoties aptaukošanās vai arī tieši otrādi — izteikti pazemināts svars. Tāpat var būt problēmas ar ādu. Tā var intensīvi taukoties, veidoties pūtītes, var būt pārāk liels apmatojums. Varētu šķist, ka kaut kas no tā visa piemeklē gandrīz katru sievieti. Lai noskaidrotu, vai aiz tā neslēpjas kādi vielmaiņas traucējumi, būtu vēlama ginekologa-endokrinologa konsultācija. Viņš veiks nepieciešamās pārbaudes un noskaidros, vai ir kāds medicīnisks iemesls, kas rada šādus nepatīkamus simptomus.

 

  • Menopauzes problēmu risināšana

 

Pierasts, ka sievietes menopauzes laikā izmainās, viņām ir karstuma viļni, garastāvokļa traucējumi, palielinās svars. Un vispār viņas nejūtas vairs tik labi. Tomēr ar diskomfortu šajā sievietes dzīves periodā nevajadzētu samierināties, bet gan nepatīkamos simptomus diagnosticēt un risināt. Ginekologs-endokrinologs ir īstais ārsts, kurš varēs palīdzēt atgūt vēlamo dzīves kvalitāti menopauzes laikā, jo tie ir procesi, kas cieši saistīti ar sievietes hormonālajiem procesiem, kuros notiek būtiskas pārmaiņas.

Mūsdienās ir visi instrumenti un metodes, lai palīdzētu sievietei viņas ķermenī justies labi jebkurā vecumā, arī tad, kad reproduktīvā funkcija sāk savu norietu.