Ikdienas steigā neaizmirst par mīļoto cilvēku

cilveks

Katru dienu tajās stundās, ko pavadām nomodā, mums ir daudz un dažādu pienākumu. Visvairāk laika jāpavadīt darbā, pēc tam ir jāķeras klāt mājas solim, jāparūpējas par maltītēm, bērniem, jāiepērkas. Nemelošu, ja teikšu, ka vairumam cilvēku ikdiena paiet lielā steigā un rutīnā. Un tas ir liels izaicinājums — atcerēties par savu mīļoto cilvēku, pavadīt kopā laiku, aiziet uz randiņu, sarunāties un patiešām arī vienam otru sadzirdēt.

Ja tās ir jaunas attiecības, tad varbūt tas viss vēl izdodas, bet tiem pāriem, kuriem aiz muguras jau vairāki kopdzīves gadi, ir kopīgi bērni un izēsts arī savs puds sāls, ir tendence nonākt stāvoklī, kad virsroku ņem rutīna, dzīvesbiedrs šķiet kaut kas pašsaprotams. Un tā ir diezgan slidena taciņa, uz kuras nostāties, jo ilgstoši nepievēršot uzmanību partnerim, nerūpējoties par savam attiecībām, var rasties atsvešināšanās, konflikti, neizrunāti jautājumi. Bet tas var novest pat pie nopietnas attiecību krīzes.

5 paradumi, ko rekomendē speciālisti. Tas palīdzēs veidot noturīgas un emocionāli pilnvērtīgas attiecības. Tie ir ieradumi, kas ikdienā aizņems vien dažas minūtes, bet galu galā sniegs ļoti daudz.

  1. Mīlestības valoda. Pieskārieni, apskāvieni un skūpsti, kuri pilni maiguma un cieņas. To vajadzētu darīt ne tikai seksa laikā, bet arī ikdienišķos brīžos.
  2. No rīta atvadieties! Pirms dodieties katrs savās dienas gaitās, pārrunājiet svarīgo, vienojieties par dienas plāniem, kas attiecas uz abiem. Novēliet viens otram veiksmīgu dienu.
  3. Pastāstiet, kā šodien gāja! Pēc tam, kad pēc dienas, kas pavadīta atsevišķi, satiekaties, veltiet pāris minūtes laika, lai dalītos ar savām emocijām, piedzīvoto, interesantiem notikumiem.
  4. Aizejiet uz randiņu! Cik dieži tas var izdoties, ir atkarīgs no jums pašiem. Tomēr vismaz reizi mēnesī vajadzētu randiņu divatā. Ja izdodas biežāk — ļoti labi!
  5. Izsakiet komplimentus un pateicību! Labs vārds neko nemaksā. Katru dienu atrodiet kaut ko, par ko savam dzīvesbiedram pateikties, paslavēt, izteikt komplimentu.

Kā atrast laiku divatnei, ja mājās ir mazi bērni? Tā nereti ir neiespējamā misija. Vecāki ir noguruši, nav neviena, kurš būtu gatavs pieskatīt reizē vairākus bērnus, nav iespēju noalgot aukli. Un beigu beigās šī plānošana ir tik nogurdinoša, ka vieglāk šķiet atteikties no domas par būšanu tikai divatā. Un nereti jaunie vecāki pat jūtas vainīgi, ka meklē, kur likt bērnu, lai divi vien atpūstos, baudītu romantiskus mirkļus.

Bet… tas ir tā vērts! Ir jāmeklē iespēja kaut vai stundiņu pavadīt divatā, aiziet uz kafejnīcu turpat pāri ielai. Jā, varbūt nesanāk nedēļas nogalē Igaunijā vai netraucēts SPA, bet var izdomāt kādus mazākus mirkļus, ko vieglāk saplānot.

Arī rakstā “Kā janvārī pavadīt tumšos vakarus ar mīļoto cilvēku?” varat smelties dažas noderīgas idejas.