Kā izmantot savu laiku, lemjam paši

laiks

Bieži vien cilvēki sūdzas, ka viņiem nav laika. Nav laika miegam, nav laika draugiem, nav laika, lai sportotu. Sajūta tāda, ka laiks ir vainīgs pie tā, ka viņa ir par maz. Bet diennaktī taču katram ir dots vienāds stundu skaits. Svarīgi ir tas, kā mēs nolemjam tās aizpildīt.

Ja ir sajūta, ka nav laika svarīgām lietām, tad, visticamāk, neesat savas dzīves saimnieks, jo pār jūsu laiku un ikdienu valda nevēlami paradumi, laika zagļi, haoss, nav plānošanas un prioritāšu.

Lai gan no malas varbūt šķiet, ka plānot savu laiku, lai visu paspētu un justos gandarīts par paveikto, ir viegli, tomēr tā nemaz nav.

Tās nav prasmes, ar kurām piedzimst. Varbūt nedaudz tās ir atkarīgas no personības un rakstura, tomēr vairāk tas ir pašdisciplīnas, personības izaugsmes nopelns. Paņemt savu dzīvi rokās, izvērtēt, atmest visu lieko nemaz nav tik vienkārši. Bieži vien ļoti labi noder skats no malas, dažādu ekspertu padomi un startēģijas.

Padomu, kā gudrāk un efektīvā rīkoties ar savu laiku, ir tiešām audz. Ir vērts tos izmēģināt un atlasīt tieši jums piemēroto. Bet dažas lietas jau pašos pamatos laika plānošanu un arī ikdienas efektivitāti var paradīt daudz labāku.

 

  • Arī plānošana ir jāieplāno

 

Svarīgi atvēlēt laiku katra mēneša vai nedēļas sākumā, kad tiek izveidots plāns ilgākam laika posmam. Te var būt lielāki mērķi un projekti, svarīgi datumi, termiņi. Plānam vienmēr jābūt labi pārskatāmam un acu priekšā.

 

  • Nekad neatliec veselības jautājumus

 

Savu darāmo darbu sarakstā vienmēr jāatrod laiks tiem jautājumiem, kas skar veselību un pašsajūtu. Ja šīs primārās vajadzības nav īstenotas, tad nevar būt runa par pilnvērtīgu, aktīvu ikdienu, kas norit pēc plāna. Risinājums, kas taupa laiku, ir regulāra un vispārēja veselības pārbaude. Tad nav vajadzības staigāt pie ārstiem, jo visu nepieciešamo izdara vienas vai divu dienu laikā.

 

  • Burvju vārdiņš — nē!

 

Daudzas problēmas, kas attiecināmas uz laika trūkumu, pazūd pašas no sevis tajā brīdī, kad iemācāmies pateikt — nē! Un darīt to saskaņā ar savu iekšējo balsi un sajūtu. Tā dzīvē var tikt vaļā no ļoti daudz kā nepatīkama.

 

  • Izlēmība un aktīva rīcība

 

Problēmas un uzdevumi ir jārisina aktīvi un bez vilcināšanās. Nepatīkamo nevajag nolikt darbu beigās, bet sākt tieši ar to. Pa mazam solītim. Pa posmam.