Kā izvēlēties un uzstādīt garāžas vārtus

Garāža ir stratēģiski nozīmīgs objekts, jo tajā atrodas automašīna, kas nu jau ir kļuvis par neaiztājamu ikdienas pārvietošanās līdzekli. Kā arī garāžā mēdz glabāt dažnedažādas mantas un citus braucamrīkus — velosipēdus, skrituļslidas, pat slēpes un bērnu skrejriteņus. No materiālā viedokļa tāda vidusmēra ģimenes garāža ir ļoti vērtīgs ķēriens ikvienam garnadzim.

Tieši noziedzības līmenis un vēlme pasargāt savu kustamo mantu liek izvēlēties labākos drošības risinājumus ne tikai mājai, bet arī garāžai. Un bieži vien garāža ir arī savienota ar dzīvojamo ēku, kas ļautu neaicinātam viesim ar ne tiem labākajiem nodomiem iekļūt ne tikai garāžā, bet tālāk arī pašā mājā.

Tāpēc vajadzētu ar lielu atbildību izturēties pret to, kā ir aprīkota garāža, cik izturīgi un labi noslēdzami ir garāžas vārti. Tieši garāžas vārti un to kvalitāte visvairāk ietekmē to, cik kopumā pieejama vai nepieejama nevēlamām personām ir garāža.

Paneļu tipa paceļamie garāžas vārti — droši, ērti, kvalitatīvi

Lai gan joprojām ir plašas iespējas izvēlēties dažāda veida garāžas vārtus (veramos, ruļļu, bīdāmos, paceļamos paneļu vārtus), jāsaka, ka arvien vairāk klienti domā par to, kā savienot ērtības un drošību. Un šeit paceļamie garāžas vārti ir viens no labākajiem mūsdienīgajiem risinājumiem.

Šāda tipa vārti ir izturīgi, kompakti, viegli vadāmi un arī izskatās labi. Mūsdienīgi aizslēgšanas un vadības mehānismi ļauj panākt, ka vārtus var atvērt tikai piederošas personas. Šādiem vārtiem parasti ir arī siltumizolācija, kas palīdz garāžā saglabāt komfortablāku temperatūru. Tas ir labi gan automašīnai, gan citām mantām, kas tiek glabātas garāžā.

Pasūtot paneļu tipa paceļamos vārtus pie uzticama ražotāja, parasti saņemsiet arī garantijas servisu, iespēju izvēlēties paneļu toni un pielāgot automātiku savām vajadzībām un vēlmēm. Ripo-Baltic ir viens no vadošajiem ražotājiem, kurš sniedz šāda veida un kvalitātes servisu saviem klientiem — https://ripo-baltic.com/varti/garazu-varti.

Pirms pasūtīt garāžas vārtus — jāveic mērījumi

Lai varētu pasūtīt ražotājam precīza izmēra vārtus, ir ļoti svarīgi pareizi izmērīt savu garāžu un tās vārtu aili. Iegūstot precīzus mērus, nebūs jākļūdās un pēc tam jādomā, kā rīkoties, jo vārti neder. Tas bieži notiek tad, ja saimnieks pats uzņemas tikt ar visu galā.

  • Noteikti jānomēra vārtu ailes platums gan augšpusē, gana apakšā. Ja izmēri atšķiras, tad jāpiefiksē platākais.
  • Jāmēra arī vārtu ailes augstums abās pusēs. Ja ir atšķirība, tad ir svarīgi, kāds ir mazākais izmērs.
  • Vēl jāmēra vieta virs garāžas ailes  — no ailes malas līdz pašiem griestiem.
  • Tādi paši mērījumi jāveic uz sānu malām — no vārtu ailes līdz telpas stūriem. Te svarīgi piefiksēt, lai būtu katrā pusē vismaz 90 cm vietas, lai droši un kvalitatīvi varētu uzstādīt šāda tipa garāžas vārtus.

Ja iepriekš nav bijusi ar to pieredze, ja nav īstas skaidrības,ko dara, vienmēr labāk ir uzticēties profesionāļiem. Ražotājs pats var veikt mērījumus, lai nebūtu nekādu kļūdu. Un pēc tam profesionāli darbinieki arī veiks vārtu uzstādīšanu. Tādā veidā būs maksimāla garantija, ka garāžas vārti ir droši un stāvēs savā vietā.

Kā izvēlēties garāžas vārtus?

Ražotāji piedāvā dažādas komplektācijas vārtus, tāpēc ir jāsalīdzina savas iespējas un vajadzības ar piedāvājumu.

  • Cena ir būtisks faktors, jo ne visi var atļauties pašus dārgākos variantus, kas, protams sniedz augstāku drošības līmeni. Tomēr arī par saprātīgām cenām pieejamie garāžas vārti būs droši un kalpos pietiekami ilgi.
  • Nav prātīgi arī censties pēc iespējas vairāk ietaupīt, izvēloties apšaubāmu preci. Tas ir liels risks, ka šādi vārti nebūs šķērslis apņēmīgam zaglim.
  • Tāpat arī jāsamēro vārti ar pašu garāžu. Ja tā ir sliktā stāvoklī, tad nav vērts tagad tai uzlikt dārgākos vārtus. Ir jāsāk ar garāžas sakārtošanu un atjaunošanu, pēc tam var pielāgot pietiekami kvalitatīvus vārtus.
  • Jāpadomā arī par to, cik daudz vietas ir garāžā un tās priekšpusē. Tas ļaus saprast, cik ērti būtu, ja izlemtu par labu veramajiem vārtiem, kādi parasti ir visām vecā tipa garāžām. Tagad no tiem arvien vairāk atsakās tieši ērtību un vietas taupīšanas dēļ.  Arī tāpēc, ka ar automātiku šādu risinājumu var padarīt tiešām ērtu. Atliek tikai nospiest pogu, pavērst tālvadības pulti vai izmantot kādu citu vadības mehānismu, bet pārējo paveic automātika, vārtus paceļot pie garāžas griestiem. Tie netraucē, ir klusi un pietiekami labi izskatās.