Kā pielāgoties finansiālām pārmaiņām

Protams, ka nevienam nebūtu problēmu pielāgoties tam, ka ienākumi krietni palielinās. Tomēr gadās arī tā, kā kādā dzīves periodā ienākumi samazinās, kā tas bija manā gadījumā pagājušā gada nogalē. Man nācās rūpīgi apdomāt, kā jaunajai situācijai pielāgoties un kā šogad saglabāt finansiālo līdzsvaru. Protams, bez iztikas līdzekļiem nepaliku, bet līdz šim salīdzinoši labā alga kļuva mazāka, jo man nācās samazināt savu darba slodzi dažādu personisku faktoru ietekmē.

Lūk, dažas lietas un darbības, ko es veicu, lai pielāgotos jaunajai finanšu situācijai.

  • Atteicos no kafijas un našķiem ārpus mājas

Tā kā daudz laika pavadu ārpus mājas, sanāca katru dienu kafejnīcās vai kioskos nopirkt vairākas porcijas kafijas. Nereti tai klāt arī kādu smalkmaizīti. Parēķināju, ka šis ieradums man katru mēnesi izmaksā pat 50 un vairāk eiro. Tā vietā sāku ņemt līdzi teromkrūzi ar kafiju, bet uzkodas paņēmu līdz jau no mājām.

  • Pārskatīju savus abonementus, atsakoties no nevajadzīgā

Es abonēju gan dažus žurnālus, gan filmu vietnes internetā, kā arī man ir abonements televīzijai un sporta klubam. Pārskatīju visus pakalpojumus, par kuriem maksāju. To starpā atradu dažus, no kuriem mierīgi varēju atteikties, jo tie vairāk bija ieradums, nevis nopietna nepieciešamība.

  • Biežāk izmantoju sabiedrisko transportu un eju kājām

Sava auto lietošana ikdienā tomēr patērē daudz naudas. Degviela nav nekāda lētā. Tāpēc es vismaz par 30% samazināju auto lietošanu. Tā vietā izvēlējos braukt ar vilcienu, kā arī daudz vairāk staigāt ar kājām, kas nāk par labu arī manai veselībai.

  • Veicu sava hipotekārā kredīta pārkreditāciju

Vēl man līdzekļus ļāva ietaupīt pārkreditācija hipotekārajam kredītam. Ko nozīmē pārkreditācija? Pārkreditācija ir sava aizdevuma pārcelšana pie cita aizdevēja, kurš var piedāvāt izdevīgākus līguma nosacījumus. Man pārkreditācija ļāva samazināt ikmēneša maksājumus par hipotēku.

  • Sāku plānot maltītes un pārtikas iegādi

Parēķināju, ka ļoti daudz naudas tērēju par pārtiku, jo ēdu un iepērkos haotiski. Ievērojami izdevās samazināt šos tēriņu, sākot plānot maltītes un veidojot produktu sarakstu.