Kādas radošas nodarbes piedāvāt bērnam

radošas-nodarbes-priekš-bērniem

Tie, kuriem mājās ir mazi bērni, zina, ka viņiem ir neizsīkstoši enerģijas krājumi un nemitīga vēlme kaut ko darīt, rosīties. Ja nodrošina viņiem atbilstošu vidi un iespējas radoši izpausties, tad šis arī ir tas process, kas viņiem palīdz augt, attīstīt savu inetelektu, fantāziju un izzināt pasauli.

Šajā gadsimtā lielu konkurenci bērnu radošajām nodarbēm un spēlēm veido elektroniskās ierīces, kas iesūc bērna uzmanību uz ilgu laiku, nodarot kaitējumu gan veselībai, gan kavējot iespēju daudzpusīgi attīstīties. Samērīgā apjomā un ar kvalitatīvu saturu viedās ierīces bērniem ir noderīgas, bet, lai nodrošinātu šo veselīgo konkurenci ekrāniem, vecākiem jāpiedāvā gana daudz interesantu nodarbju saviem bērniem. Te daži ieteikumi.

Veiciet eksperimentus

Iepazīt dažādas jomas un ieinteresēt bērnus tajās var jau no mazām dienām, parādot, ka tas ir interesanti, ļaujot pašiem praktiski darboties. Eksaktās zinātnes šobrīd tiek uzskatītas par tām, kurās jāvirza jaunā paaudze, tāpēc varat jau pirmsskolas vecumā piedāvāt bērniem vienkāršus un aizraujošus eksperimentus. Tāda veidā bērni var iepazīties ar ķīmiju, fiziku, dabas zinātnēm — jomām, kas daudziem skolā nepiesaista un šķiet sarežģītas, jo pirmā izpratne tiek veidota pārāk vēlu. Tās visas ir jomas, ko var iepazīt caur ikdienas lietām, darbībām, elementāriem ikdienas procesiem, jo fizika un ķīmija taču ir mums vispakārt.

Te dažas idejas eksperimentiem:

https://www.fenikssfun.com/raksti/eksperimenti-2173

http://www.delfi.lv/calis/jaunumi/sesi-aizraujosi-majas-paveicami-eksperimenti-kas-patiks-berniem.d?id=44438408

Dodiet bērniem plastalīnu

play-doh-plastalīnsBērniem patīk darboties ar dažādiem materiāliem. Ne velti smilšu kaste joprojām ir ikviena bērna iecienīta spēļu vieta, kur fantāzijās un aizraujošās spēlēs var paiet stundas. Smiltis nav vienīgais variants. Ne katram ir iespēja nodrošināt pagalmā bērnam smilšu kasti. Telpās labi var izmantot gan kinētiskās smiltis, gan modernos plastalīnus. Lielu popularitāti jau ir ieguvis plastalīns Play Doh, kas ir košās krāsās. Play Doh masa ir viegla, elastīga, labi veidojama. Bērniem ar to ļoti patiks strādāt. To var izmantot visdažādākajiem nolūkiem un izpaust savu fantāziju, veidojot, ko vien sirds vēlas. Play Doh nopērkams gan pa atsevišķām krāsām, gan lielākos komplektos, kur klāt ir arī dažādi palīgrīki.

Iepazīstiniet bērnus ar galda spēlēm

Ko bērni dara viedtelefonos un planšetēs? Bieži vien spēlē spēles. Vacākiem vajadzētu jau laikus radināt bērnus spēlēt spēles ārpus virtuālas vides. Galda spēles ir lieliska nodarbe, kas var attīstīt domāšanu, asināt prātu, spriestpējas, analītiku un citas svarīga prasmes. Tagad galda spēļu klāsts veikalos ir ļoti plašs, tāpēc varēs piedāvāt gan kaut ko izklaidējošu, gan izzinošu, gan izglītojošu.

Ejiet dabā un mācieties

Jau no mazotnes jāradinās laiku pavadīt ārpus mājas — dabā un fiziski aktīvi. Tā ir lieliska vide, kurā var apgūt jebko. Vecāki var padomāt, kā pastaigas vai pārgājiena laikā iekļaut interesantus uzdevumus. Izplānojot kādu maršrutu, var uzdot bērniem katrā kontrolpunktā kaut ko izpildīt. Var arī izdomāt pārgājiena tematiku, izpētīt kādu dabas apsektu, doties uz konkrētām vietām. Esot dabā, var apgūt visus mācību priekšmetus — matemātiku, valodu, svešvalodas, fiziku. Protams, ka tas ir nopietns pārbaudījums pašu vecāku intelektam, tomēr ir taču tik aizraujoši palīdzēt bērniem apgūt zināšanas un iepazīt pasauli. Ja arī par kaut ko neesat lietas kursā, var taču pirms tam izpētīt, jo ir Google, enciklopēdijas un dažādi citi informācijas avoti, kas ļaus uzzināt pašiem un pēc tam nodot zināšanas tālāk bērniem.