Kāzas — diena, kad visam jābūt ideāli

kazas

Vairums cilvēku, it īpaši sievietes, par savu kāzu dienu ir domājušas daudz, ir to izsapņojušas no viena gala līdz otram. Sievietes mēdz iedziļināties pat vismazākajos sīkumos. Zināmi tādi gadījumi, kad jau kopš pusaudžu gadiem tiek veidota kāzu grāmata, kurā tiek līmēts un rakstīts viss, kas saistīts ar savām sapņu kāzām. Tā ir kā kolāžu klade, kurā jau principā ir izplānotas kāzas līdz sīkākajai detaļai. Protams, ka tā ir tāda galējība, kurai nododas tikai retais.

Tomēr fakts, ka kāzu dienu katrs pāris vēlas ideālu, nav apstrīdams.

Kas ir ideāls — katram savi standarti

Tomēr ar to ideālo kāzu scenāriju un atmosfēru jau nemaz nav tik vienkārši, jo, cik ir pāru, tik sapņu, tik vēlmju un arī ieceru attiecībā uz šo nozīmīgo dienu. Un vēl pastāv iespēja, ka topošās sievas un vīra vēlmes nesakrīt. Un tad priekšā ir ne īpaši viegls kompromisu meklēšanas ceļš. Tāpēc tad, kad nolikts kāzu datums, laikus jāsaprot, ko kurš vēlas, vismaz pamata koncepcija, lai nebūtu nekādu nepatīkamu pārsteigumu tad, kad jau kāzas ir deguna galā. Jo tad ieviest kādas korekcijas ir daudz sarežģītāk. Un tas arī rada daudz vairāk stresa.

Kur smelties idejas?

Var gadīties arī tā, ka pašiem jaunlaulātajiem nav ideju, kādas veidot kāzas. Un tomēr viņi nav gatavi paļauties tikai uz tradicionālajām un paaudzēs nodotajām tradīcijām, kas arī ne visas ir viennozīmīgi pozitīvi vērtējamas. Arvien vairāk notiek tradīciju maiņa, atkāpšanās no iedomātiem kanoniem, tāpēc var teikt, ka kāzu tematikas jomā notiek būtiskas pārmaiņas. Un tas var radīt apjukumu, jo nav skaidrs, ko gribas, ko vajadzētu rīkot. Vai tieši nevajadzētu.

Tāpēc noderīgi var būt ekspertu padomi. Ideāls varaints ir kāzu plānotāja noalgošana. Tad šis cilvēks parūpēsies par visu. Arī zinās, kā no topošā vīra un sievas izvilināt vajadzīgo informāciju, kas ļautu sarīkot tieši viņiem piemērotas kāzas. Ja kāzu plānotājs nav pieejama opcija, tad noderīgu informāciju un idejas var smelties gan internetā (ligavam.lv, precos.lv u.c.), gan drukātajos kāzu medijos, kur vienmēr ir pastāstīts par tendencēm, arī var iegūt labu vizuālo iedvesmu, tāpat uzzināt par vietām, kur meklēt visu kāzu rīkošanai nepieciešamo. Un tādu lietu taču ir tik daudz, tāpēc palīdzība tiešām var būt noderīga.

Lietas, par kurām nevajadzētu aizmirst

Lai arī kāds scenārijs kāzām tiktu izvēlēts, vienalga vairums pāru neatsakās no dažām tradicionālām lietām. Tie noteikti ir laulības gredzeni. Tā ir sena tradīcija, tas ir svarīgs simbols, ko joprojām tur godā un izvēlas vairums pāru. Pārsvarā tie ir zelta laulības gredzeni, bet arī šajā ziņā ir dažādas variācijas un modes tendences.

Tāpat līgavas tomēr sapņo par baltu kleitu. Ne vienmēr tā ir tradicionāli kupla un klasiskā dizainā, bet balta kleita tomēr ir lielākajā daļā kāzu. Tas pats attiecas arī uz līgavaiņa apģērbu. Nekas labāks par uzvalku jau arī nav izdomāts. Un vairums to arī izvēlas.

Tāpat līgavas velta pirms kāzām laiku, lai sakoptos pirms tik svarīgas dienas. Tiek apmeklēts kosmetologs, veikta vaksācija, manikīrs un pedikīrs. Varbūt pat apmeklēta zobārstniecība, lai veiktu zobu balināšanu. Jo pat smaidu gribas šajā dienā mirdzošu un ideālu. Laba zobārstniecība Rīgā, kur to paveikt, nav ilgi jāmeklē. Tāpēc līgavai, lai kļūtu par pašu skaistāko un starojošāko, nepieciešami tikai līdzekļi, lai apmaksātu visas iecerētās skaistuma procedūras.

Ja viss notiek tā, kā pāris ir iecerējis, tad var teikt, ka kāzu diena ir ideāla. Vismaz pēc viņu standartiem, jo galvenās jau ir sievas un vīra domas, izjūtas un pasākuma pēcgarša.