Kvalitatīvas mēbeles palīdz gan labāk strādāt, gan atpūsties

darbs-un-atputa

Katru dienu lielāko daļu laika pavadām dažādās telpās — guļamistabā, virtuvē, darba telpās un citur. Un katrā no šīm vietām vēlamies izdarīt kaut ko konkrētu — strādāt vai atpūsties. Vislabāk un efektīvāk to var izdarīt tad, ja telpās ir ergonomiskas un kvalitatīvas mēbeles.

Ergonomika pēta cilvēka un apkārtējās vides attiecības, savstarpējās ietekmes. Vide var palīdzēt un vide var arī radīt pretēju efektu. Bet tam ir tiešs sakars ar darba produktivitāti, pašsajūtu, veselības stāvokli un emocionālo līdzsvaru. Tāpēc šādus jautājumus nevajadzētu atstāt bez ievērības.

Gultai ir saistība ar miega kvalitāti

atputa-gultaNevajadzētu pārāk zemu novērtēt to, kā mēbeles, to konstrukcija un materiāls ietekmē mūsu pašsajūtu. Tāpēc sev apkārt esošās lietas un it īpaši mēbeles, kuras visaktīvāk tiek izmantotas, jāizvēlas ar lielu rūpību. Gulta noteikti ir viena no šādām mēbelēm, jo pēc labākajiem priekšrakstiem mums katram vajadzētu miegā pavadīt 8 stundas. Bet gultā jau ne tikai guļ, tā bieži vien tiek izmantota atpūtai nomoda stāvoklī. Tāpēc var uzskatīt, ka gultā pavadām vēl vairāk laika. Tai būtu jāatbilst pašiem labākajiem ergonomikas principiem. Un te svarīga ir ne tikai pati gulta, kas ir karkass, bet arī matracis, ko varētu uzskatīt pat par svarīgāku, jo tieši tas balsta  ķermeni, nodrošina gaisa apmaiņu.

Tagad tirgū ir pieejami tiešām kvalitatīvi matrači, kas nodrošina ļoti labu naktsmieru, piemēroti alerģiskiem cilvēkiem.

Darba vieta, kurā tik ātri nenogurst

erta-darbavietaOtra vieta, kur pavadām tikpat daudz laika, cik gultā, ir darba vieta. Šajā gadījumā es domāju biroja darba vietu, kur tiek strādāts ar dokumentiem, modernajām tehnoloģijām. Tajā ietilpst galds un krēsls, varbūt vēl kādas mēbeles, ko pieprasa darba specifika. Un to ergonomiskie parametri ir būtiski, lai garantētu, ka darbs sokas labi, darba vietā ir ērti.

Krēslam jābūt ar regulējamu augstumu un roku balstiem, piemērotu atzveltni, kas pilnībā atbalsta muguru, mazinot nogurumu. Arī galdam jāpielāgojas tam, kas pie tā tiek darīts. Galda augstums, atvilktņu un plauktu parocība — tas viss ir būtiski. Un ļoti svarīgi arī padomāt, kā telpā labāk novietot mēbeles, lai būtu pareiza gaisma, neveidotos caurvējš, kas pūš uz muguras, saule nespīdētu monitorā.

Jo pārdomātāk iekārtota darba vieta, jo produktīvāks ir darbs un labāk jūtas darbinieks. Tie ir ieguldījumi, kas jāveic, lai nodrošinātu veselībai draudzīgu darba vidi. Un par šiem jautājumiem visvairāk jādomā uzņēmuma vadītājam. Vajadzības gadījumā darbiniekiem noteikti jānorāda uz nepilnībām šajā jomā, jo nevar būt tā, ka ir jāstrādā apstākļos, kas ir diskomfortabli.

Labs darba galds un krēsls ir lietas, kas nepieciešamas katrā kabinetā, nav svarīgi, vai esi kardiologs vai mārketinga speciālists.

Mēbeles nevis gadam, bet visam mūžam

Mēbeļu ražošanas industrijā tagad ir ienācis tāds lētuma un zemas kvalitātes standarts, kas arī ir sabojājis patērētāja priekšstatu par to, kas ir kvalitatīva mēbele. Tagad skapis, ko nopērk par lētu naudu, izjūk jau pēc otrās reizes, kad tiek pārbīdīts pāri istabai. Bet patiesībā skapim vajadzētu būt tādam, kā vecmāmiņas mājā, kurš cienīgi stāv jau gandrīz gadsimtu. Piemēram, virtuves krēsli ir tie, kuri diezgan ātri tiek nolietoti, kājas un atzveltnes izļogās, jo ir liels noslogojums. Bet salīdzinājumam ir koka virtuves krēsli, ko redzam antīko mēbeļu veikalā. Tie stāv tikpat kvalitatīvi, kādi bija pirms daudziem desmitiem gadu, kad tika izgatavoti.

Tā arī ir mēraukla, pēc kuras arī šodien vajadzētu meklēt savai mājai un darba videi mēbeles — kvalitāte, dabīgi materiāli, pārdomāts un ergonomisks dizains. Tomēr jārēķinās, ka šādas mēbeles nebūs ļoti lētas, tās atbildīs savai materiāla vērtībai un darbam, kas ieguldīts tās radīšanā. Toties šāda mebele nebūs jānomaina ļoti ilgi, tā būs pamatīga un uzticama. Tieši tas arī uzliek vēl lielāku atbildību par to, cik rūpīgi ir jāizvērtē katrs pirkums, jo tas būs mājā uz ilgu laiku.

Gaumīgas un kvalitatīvas mēbeles neapnīk, tās viegli var pieskaņot dažādiem interjeriem, atliek tikai pamainīt akcentus.