Labu atpūtas vietu atpazīstam pēc interjera

mājīgs restorāna interjers

Uzņēmēji, uzsākot savu biznesu, lielā mērā jau nodefinē, kāda būs viņu mērķauditorija. Un uz to tad arī strādā, lai apmierinātu savas mērķauditorijas vajadzības. Diezgan spilgti to var redzēt pakalpojumu sfērā, īpaši ēdināšanas, bāru un atpūtas vietu jomā. Kādā līmenī ir pati iestāde, tāda ir arī attiecīgā publika, kas tur ir sastopama.

Piemēram, Rīgā, ja pastaigā pa mikrorajoniem vai nomaļākām ielām, arī stacijas rajonu, tad kafejnīcas un atpūtas vietas bieži vien ir tendētas uz ne īpaši izglītotu un mazāk maskātspējīgu publiku. Tur bieži vien klienti tiek pievilināti ar izdevīgu piedāvājumu alkoholiskajiem dzērieniem, ir lēts komplekso pusdienu piedāvājums, arī iespēja netraucēti pasēdēt pie bāra, varbūt uzspēlēt kādu spēļu automātu.

Un galu galā kopumā apmeklētāji tādās vietās atstāj diezgan daudz naudas no saviem jau tā pieticīgajiem ienākumiem.

Kā atpazīt labu iestādi?

Tomēr ar šādu piedāvājumu nekad nebūs apmierināti visi, tāpēc daļa tādām vietām met līkumu, meklējot kaut ko citu — komfortu, gaumīgu interjeru, kvalitatīvu ēdienu un dzērienu piedāvājumu, kā arī labu atmosfēru. Un tas jau sabiedriskās ēdināšanas un atpūtas jomā ir pavisam cits līmenis.

Lai izveidotu šādu vietu un piesaistītu tai savu pastāvīgo publiku, ir jāpiepūlas daudz vairāk, ne tikai jāspēlē uz cilvēka pamatdziņām.

Vispirms jau pārdomāti jāizvēlas pati atrašanās vieta, domājot par to, cik tā būs ērta apmeklētājiem. Tad nākamais solis ir izveidot pārdomātu interjera konceptu Bieži vien tieši tas apmeklētājiem liek izvēlēties vienu, nevis citu iestādi, jo viņiem patīk, kāds tur ir interjers.

Atpūtas vietās un bāros mēdz pavadīt ilgāku laiku, ne tikai desmit minūtēs kaut ko apēst. Tāpēc jāizvēlas ērtas un interesantas mēbeles. Tām noteikti jābūt arī kvalitatīvām. Bāra krēsli ir ļoti būtisks elements. Populārās vietās bieži vien bāra krēsli ir izvēlēti ar oriģinālu dizainu, tādi, kas piesaista skatienu. Tie var iekļauties iestādes tematikā. Šķiet, ka bija bārs, kur izmantota velo tematika, arī bāra krēsli izgatavoti ar elementiem, kas ir no velosipēdiem. Tāpat līdzīgā veidā ir arī vieta, kur izmantota auto tematika un īstas auto reālijas — sēdekļi, diski, riepas.

Kvalitāte vienmēr runā pati par sevi

Ja grib ilgtermiņā saglabāt labas iestādes slavu un noturēt tur arī attiecīga līmeņa apmeklētājus, tad kvalitāte ir tas aspekts, par ko jādomā ik brīdi un visos aspektos. Jau pieminētais interjers. Mēbeles jāizvēlas tādas, kas ir viegli kopjamas un iztur intensīvu lietošanu, lai nav tā, ka pavisam drīz kaut kur redzama līmlenta, kas satur kopā krēslu, vai līmlenta, ar ko salabots galda pārklājums. Tas tiešām apmeklētājiem par iestādi neatstāj labu iespaidu.