Maģiskais saules akmens — dzintars

dzintars

Dzintars pavisam noteikti ir uzskatām par vienu no Baltijas jūras piekrastes dārgumiem, kas zināms un augsti vērtēts jau gadsimtiem ilgi. Tam ir sena un spēcīga maģiskā, kā arī simboliskā nozīme, kas aktuāla arī mūsdienās, tāpēc dzintaru joprojām izvēlas kā akmeni, ko iestrādāt rotaslietās, izmantot kā aizsardzību un palīdzību gan veselības jautājumos, gan brīžos, kad nepieciešams augstāku spēku atbalsts.

Protams, ka ezotērika ne visiem šķiet loģiska un savienojama ar mūsdienu dzīvesveidu. Tomēr diez vai tik ilgus gadsimtus krātas un turētas zināšanas par dažādiem procesiem, arī tajā skaitā par akmeņu spēku un ietekmi, ir iedomas un fantāzija tikai tāpēc, ka mēs to tā uzreiz ar kādām ierīcēm nevaram izmērīt un ar acīm ieraudzīt.

 

  • Miljoniem gadu veci fosilie sveķi

 

Dzintars ir fosilas izcelsmes akmens, kas sākotnēji bijis sveķu formā. Lielākā daļa dzintara veidojusies pirms 30–90 miljoniem gadu. Dzintars sākotnēji atrast tikai Baltijā, no kurienes izplatīts visā pasaulē, bet tagad dzintara atradnes ir arī citviet pasaulē. Latvijā ar dzintaru visbagātīgākā ir Kurzemes piekraste, īpaši Liepājas teritorija.

 

  • Maiņas līdzeklis un rotaslietu elements

 

Dzintars jau ļoti sen ticis izmantots kā vērtīgs maiņas līdzeklis. No Baltijas tas izvests kā nozīmīga eksporta prece. Un dzintara īpašības vienmēr bijušas atzītas kā ļoti piemērotas rotaslietu izgatavošanā. Dzintaru ir viegli apstrādāt, tas ir skaists, rotas izskatās ļoti labi, tāpēc dzintara rotas vienmēr bijušas ļoti iecienītas.

 

  • Veselību veicinoša iedarbība

 

Dzintars sava sastāva un senās izcelsmes dēļ zināms kā biostimulējošs līdzeklis, kas uz cilvēka organismu iedarbojas labvēlīgi. Tas aktivizē organisma procesus, var normalizēt asinsspiedienu un pat cīnīties ar vēža šūnām, nomierināt nervu sistēmu un novērst galvassāpes. Dzintaru visu laiku nēsāt iesaka depresīviem cilvēkiem.

 

  • Dzintara rotas — pieprasītas joprojām

 

rotasLai gan daudziem dzintara rotas vabūt saistās ar vecmāmiņu rotu lādītēm, kur glābājās dzintara krelles, auskari un brošas, un šķiet, ka šobrīd tā nav īpaši moderna rotas lietu sastāvdaļa, tomēr pierasījums pēc dzintara rotām joprojām ir stabils un pat pieaug. Tā ka cilvēki meklē veidus, kā paši uzlabot savu veselību un pašajūtu, tad arī dzintars arvien vairāk gūst uzmanību kā akmens, kas pozitīvi ietekmē ķermeņa enerģiju un veselību. Tāpēc ar dzintaru tiek rotāti ne tikai auskari un kaklarotas, bet pat laulību gredzeni. Lai gan laulību gredzeni tipiski ir zelta vai subraba stīpiņas, tomēr dizaina ziņā cilvēki kļūst arvien brīvāki un ļaujas savam fantāzijas lidojumam. Tāpēc kāzu gredzeni ar dzintaru un dažādiem citiem akmeņiem un arī neparastu dizainu nav vairs nekāds retums.

 

  • Dzintars uzņem sevī negatīvo enerģiju

 

Dzintaram tiek piedēvēta spēja uzņemt sevī negatīvo enerģiju no sava valkātāja. Par to, ka akmeņi ir to izdarījuši, var liecināt tas, ka dzintars kļūst blāvāks. Tāpēc ieteicams reizi nedēļā dzintara rotas, kas tiek ikdienā nēsātas, paturēt zem tekoša ūdens. Saistībā ar dzintaru tiek runāts arī par laimes nešanu, aizsardzību, pret noskaušanas spēju, dzīvesspēka un intuīcijas pastiprināšanu. Protams, ka tam visam var ticēt vai neticēt. Bet tie, kuri nēsā dzintara rotas, tomēr apliecina to pozitīvo iedarbību.

Katrā ziņā par sliktu dzintara rotu nēšašana noteikti nenāks. Dzintars taču ir tik skaists un elegants. Tas ir arī viens no Baltijas piekrastes tautu simboliem, ko mūsu amatnieki un juvelieri spēj pārvērst tiešām lieliskās rotās.