Naudas grūtības liek zaudēt pamatu zem kājām

plans

Šodienas cilvēkam, tajā skaitā arī man, noteikti viens no lielākajiem stresa un nemiera avotiem ir naudas jautājumi. Ekonomika ir nestabila, ienākumi nav nākotnē stabili prognozējami. Pastāv risks vispār palikt bez darba. Arī man nācies iet tam visam cauri. Un varu teikt, ka šīs lietas spēj nozagt mieru un pat normālu naktsmiegu. It īpaši tad, kad neesi vairs viens šajā pasaulē, ir atbildība arī par savu ģimeni, bērniem, noslēgtajām saistībām.

Kad plānotais nesakrīt ar realitāti

Brīžos, kad sokas labi, ir apmaksāts darbs un viss iet no rokas, kaļam lielus plānus un arī daudz vieglprātīgāk parakstāmies uz dažādām saistībām. Es tajos gados izmantoju iespēju noformēt vairākus kredītus, lai varētu dzīvot tādā komfortā, kādā vēlējos. Kredīts ļāva dzīvoklī veikt pamatīgu remontu, es to pat nosauktu par pārbūvi. Rezultāts bija lielisks. Līzingā iegādājos arī jaunu automašīnu. Vēl vienu kredītu noformēju, lai dotos sapņu ceļojumā un pilnībā atjaunotu savu garderobi.

Kādu laiku ar visām saistībām labi tiku galā, bet tad pēc pirmā bērna kopšanas atvaļinājumā vairs nevarēju atgriezties tikpat labi apmaksātā darbā, jo nevarēju tam vairs veltīt visu savu uzmanību. Vēlāk darba devējs vispār nolēma pārtraukt darba attiecība, jo viņa attieksme pret jaunajiem vecākiem un viņu vajadzībām nebija īpaši iecietīga. Un tā viena lieta noveda pie nākamās, kad jau attapos, ka ar grūtībām tieku galā ar savu finansiālos slogu. Tas mani iedzina stresā, laupīja miegu, padarīja nervozu.

Galu galā nonācu tādā spēku izsīkuma un stresa punktā, kad vairs nezināju, ko iesākt, jo tas sāka atsaukties arī uz manu veselību. Un tajā brīdī uzzināju, ka esmu otrā bērniņa gaidībās. Tā bija šokējoša ziņa. Uztraucos, kā mans stress un nebūšanas ietekmēs mazuli, tāpēc izvēlējos pašu labāko grūtniecības aprūpi, lai gan tā nebija lēta. Man tika veiktas apskates un ultrasonogrāfija, lai pārliecinātos par mazuļa un manu veselību:

https://www.vasaraudze.lv/pakalpojumi/ultrasonografija/.

Un tieši grūtniecības fakts bija pagrieziena punkts, kad sapratu, ka jātiek galā ar visām problēmām, jāatbrīvojas no stresa, kas saistīts ar naudas jautājumiem.

Risinājums, kas uzlaboja finansiālo situāciju

Tikt galā ar parādu slogu, ko vairs nespēju noturēt, palīdzēja kredītu apvienošana. Tā es ieguvu gan laiku, gan ievērojami samazināju ikmēneša izdevumus par kredītsaistībām. Kredītu apvienošana bija īsts glābšanas riņķis, kas jau salīdzinoši ātri palīdzēja nostabilizēt situāciju. Jā, ilgtermiņā man palika saistības, bet tās bija strukturētas daudz savādāk, man nebija jāatdod visi ienākumi par maksājumiem. Kredītu apvienošana man ļāva iegūt vienu saprātīgu maksājumu. Kredītu apvienošana man tika veikta pie nebanku aizdevēja latvijashipoteka.lv.

Un jau pavisam drīz es varēju naktīs mierīgi gulēt un sajust mieru, domāt par to, kā sniegt gaidāmajam mazulim pozitīvas emocijas, nevis uzkraut stresu, kas varētu apdraudēt grūtniecību. Un šāda rūgta pieredze noteikti ir laba mācība nākotnei, lai daudz atbildīgāk un tālredzīgāk tiktu pieņemti ar finansēm saistīti lēmumi, jo kādā brīdī situācija var radīt galvassāpes un stresu.