Nevēlami paradumi, kas saīsina auto akumulatora mūžu

akumulators

Akumulators ir viena no svarīgām automašīnas detaļām, bez kuras automašīna nevarētu izkustēties no vietas. Akumulators nodrošina to, ka automašīnu vispār var iedarbināt, tā tiek nodrošināta ar elektroenerģiju. Vairumā gadījumu auto akumulatori kalpo dažus gadus, bet tomēr noteicošais ir tas, kādi ir paša autovadītāja paradumi un arī auto tehniskais stāvoklis.

Ir ieslēgti daudzi strāvas patērētāji

Automašīnas tagad ir arvien labāk aprīkotas un komfortablākas. Un tas ir tiešām patīkami. Tomēr visas šīs ierīces automašīnā patērē elektroenerģiju. Krēslu apsilde, kondicionieris, radio, apgaismojums un citas lietas, ko var regulēt vien ar kādu mazu podziņu. Ja tas viss reizē un ar pilnu jaudu tiek darbināts, tad akumulatoram tiešām ir nopietna slodze. It īpaši, ja tas ir situācijā, kad automašīnas dzinējs darbojas, bet auto stāv uz vietas. Piemēram, krustojumā pie sarkanās gaismas, arī gaidot kādu.

gaismas auto salonā

Katrs taču atcerēsies kādu gadījumu, kad pēc mūzikas klausīšanās stāvošā automašīnā vai ar neizslēgtām gaismām akumulators ir pavisam tukšs un jāliek uzlādēties. Lai auto akumulatori lieki netiktu nogurdināti un to darbības beigas nepienāktu pāragri, vajadzētu apdomāta savus auto strāvas patērēšanas paradumus. Varbūt tie ir tikai ieradumi bez īstas vajadzības. Un tad to var veikmīgi mainīt, izdarot pakalpojumu auto akumulatoram.

Braucieni tikai īsos ceļa posmos

Šajā gadījumā gan ar paradumiem ir mazāk sakara, jo visu nosaka ģeogrāfiskie principi. Kāds uz darbu brauc simts kilometru, bet citam ir tikai desmit. Un arī nav vajadzības tālāk nekur doties. Auto akumulatori paši nevar atjaunot savas rezerves, ja ik pa laikam netiek nobraukts krietnāks gabals, kura laikā ir arī maksimāli atļautais ātrums. Tāds brauciens akumulatoram ir kā medusmaize. Tāpēc vajadzētu padomāt, kad pēdējo reizi bijāt ciemos pie radiem vistālākajā Latvijas nostūrī?

Netiek sekots automašīnas tehniskajam stāvoklim

Akumulators ir viena no auto detaļām, tā ir ciešā sasaistē ar citām sistēmām. Tāpēc to neizbēgami ietekmē arī kopējais automašīnas tehniskais stāvoklis. Piemēram, ja ir problēmas ar aizdedzi un automašīna ir ilgi jāpiestartē, tad tas nepatīk akumulatoram, jo pārāk aktīvi tiek tērēti tā resursi. Lai garantētu, ka akumulators nokalpos visu tam paredzēto laiku, vajadzētu arī sekot tam, kāds ir auto kopējais stāvoklis, pārbaudīt citas sistēmas un laikus veikt remontu, jo cieš jau ne tikai akumulators, bet arī citas auto detaļas. Galu galā tāda vilcināšanās un nevērība pret auto izmaksās vēl vairāk.

Akumulators nav mūžīga detaļa automašīnā, ar to jārēķinās, bet, ja saudzīgi ar to apietas un domā par braukšanas paradumiem, tad tas godam nokalpos līdz brīdim, kad būs laiks iegādāties jaunu akumulatoru.