Pieci finanšu pakalpojumi, kas var būt noderīgi ikvienam

finanšu pakalpojumi, kas var būt noderīgi

Finanses ir tāda apjomīga un arī vienmēr mainīga nozare, kurā nespeciālistiem ir brīžiem pat grūti orientēties. Un arī ikdienā katram nākas saskaties ar tik daudziem finanšu jautājumiem, ka var pat apjukt. Finanšu pratība ne vienmēr ir pietiekama, lai zinātu jaunākās tendences, spētu pielāgoties tam, kas nozarē konrētajā brīdī notiek. Un bieži vien to nemaz nevēlamies, jo tas viss izklausās sarežģīti un mums nevajadzīgi.

Tomēr vienmēr ir labāk zināt, nevis nezināt.

Tāpēc piedāvājam informāciju par pieciem finanšu pakalpojumiem, kas kādā brīdī var būt noderīgi ikvienam.

 

  • Hipotekārais kredīts

Tas ir viens no biežāk izmantotajiem veidiem, kā cilvēki iegūst lielāku nauda summu savu mērķu īstenošanai — mājokļa iegādei, mājokļa remontam, kādam lielākam pirkumam. Hipotekārais kredīts strukturēts tā, lai piedāvātu klientam ilgtermiņa risinājumu, ļaujot naudu atdot ilgākā laika posmā ar saprātīgiem ikmēneša maksājumiem. Lai gan valda uzskats, ka hipotekārais kredīts ir milzu slogs un akmens kaklā, ko labāk neuzņemties, tomēr, ja finanses ir sakārtotas, ja ir regulāri un stabili ienākumi, kā arī prasmīga plānošana, tad hipotekārais kredīts nav drauds, bet gan iespēja dzīvot labāk.

Iespēja savai ģimenei nodrošināt vēlamos apstākļus jau šodien, bet par to maksāt pa daļām ilgākā laika posmā.

 

  • Pārkreditācija

Pārkreditācija ir viens no tiem finanšu pakalpojumiem, kas var interesēt tos, kuriem jau ir kredītsaistības, bet īsti neapmierina esošā situācija. Kredītu slogs var būt pārāk liels un neatbilst šī brīža maksātspējai, kā arī var neapmierināt kredītu procentu likmes un nosacījumi, zinot, ka citi pakalpojumu sniedzēji jau piedāvā daudz izdevīgākus risinājumus.

Pakalpojums pārkreditācija pavisam legāli ļauj ar savām kredītsaistībām doties pie cita aizdevēja un noformēt kredītu ar jauniem nosacījumiem. Tādiem, kas šajā brīdī klientam šķiet izdevīgāki. Pārkreditācija tiek izmantota gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Tā ļauj atrisināt saspringtu finansiālo situāciju, iegūstot vairāk laika un samazinot izdevumus, jo iespējams vienoties ne tikai par izdevīgāku procentu likmi, bet arī mainīt atmaksas termiņu un ikmēneša maksājuma apmēru. Pārkreditācija var notikt gan ar vienu, gan vairākiem aizdevumiem.

 

  • Kredītmaksājumu apdrošināšana

Kredītmaksājumu apdrošināšana ir izdevīgs veids, kā samazināt riskus, kas saistīti ar mājokļa kredīta atmasku neparedzētās situācijās — piespiedu bezdarbs, veselības problēmas, pārejoša darba nespēja, dzīvības zaudējums. Apdrošināšana būs garantija, ka grūtajā situācijā netiks vērstas represijas pret īpašumu, jo apdrošinātājs kādu laiku segs kredītmaksājumus klienta vietā. Paliekošas darba nespējas un dzīvības zaudēšanas gadījumā apdrošinātājs sedz visu atlikušo kredīta summu.

 

  • Krājkonts

Visbiežāk jau katram esošajam bankas kontam ir piesaistīts krājkonts, ko gan vairums cilvēku neizmanto, jo nav īpaši iedziļinājušies šajā jautājumā. Tomēr šis krājkonts var būt ļoti noderīgs. Tas var aizstāt naudas krāšanu aploksnē vai krājkasītē, kur gan vienmēr ir vilinājums iekrājumu pārāk ātri paņemt un iztērēt ne sākotnējam mērķim. Pie naudas, ko būsiet ielikuši krājkontā, parasti tā uzreiz nevar tikt, tas aizņem dažas dienas. Tas palīdz saglabāt motivāciju, lai sasniegtu mērķi, kāpēc vispār nauda tiek krāta. Un krājkontā var ieskaitīt jebkuru summu jebkurā laikā. Kaut vai dažus eiro.

 

  • Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu bērna nākotnei

Brīdī, kad ģimenē ienāk bērni, vecāki jau sāk domāt par viņu nākotni, par studijām, to, kā viņi izveidos savu dzīvi. Viens no veidiem, kā sniegt bērnam atbalstu viņa dzīvē, ir veidot uzkrājumu bērna nākotnei, kas apvienots ar vecāka dzīvības apdrošināšanu. Tiek krāta nauda bērna vajadzībām, ko viņš varēs izmantot pēc pilngadības sasniegšanas. Vecāka nāves gadījumā bērns saņem gan uzkrājumu, gan apdrošināšanas summu. Uzkrājumu bērns var izmantot studiju apmaksai, mājokļa iegādei, auto iegādei vai kādam lielākam pirkumam. Jūsu bērns to pratīs novērtēt!