Sakārtojot finanses, var iegūt vairāk līdzekļu hobijiem

finanses

Ne vienmēr, lai īstenotu savas ieceres un nodotos hobijiem, jāmeklē vēl viens darbs, bet var pietikt ar to, ka tiek sakārtota jau esošā finanšu situācijā. Ļoti daudzos gadījumos vajadzīgie līdzekļi jau ir savā rīcībā, tikai līdz šim ar tiem nesanāk apieties saimnieciski.

Sakārtojot un padarot finanses pārskatāmas un mērķtiecīgas, izvērtējot tēriņus un to lietderību, var atrast pat diezgan apjomīgus līdzekļus, ko ietaupīt un novirzīt tieši tam, ko sirds kāro — iemīļotām nodarbēm un hobijiem. Man tāda ir ceļošana. Tāpēc vienmēr domāju par to, kur un kam tērēju naudu. Varbūt nemaz nav tā vērts. Noliekot šo summu, varētu jau sanākt kāda daļa no nākamā ceļojuma.

Man šāda motivācija palīdz, tāpēc vienmēr izdomāju, kur gribu doties nākamajā ceļojumā, kādas varētu būt aptuvenās izmaksas. Un savu mērķi arī vizualizēju. Mājās dažādās vietās novietoju bildes, kas atgādina par šo mērķi.

 

  • Atmetu nevajadzīgus tēriņus ikdienā

 

Jau sen atklāju, ka šādu tēriņu ir ļoti daudz. Un tie burtiski ir sīkumi, kurus dienas beigās pat īsti neatceros. Tā ir kafija, samalkmaizītes, košļājamā gumija, ūdens un atkal ūdens pudelēs, kāds žurnāls vai šokolādes batoniņš.

Pie ikdienas nevajadzīgiem tēriņiem esmu sācis skaitīt arī maltīties ārpus mājas. Es ļoti cenšos padomāt par to, lai paņemtu ēdienu līdzi no mājām. Šāds paradums man ir ļāvis ietaupīt diezgan daudz naudas. Protams, ka šādu paradumu ieviešana un prasme turēties pretī mazajiem ikdienas kārdinājumiem prasa lielu apņemšanos un gribaspēku, bet ar laiku tas izdodas arvien labāk.

 

  • Pērku mazāk

 

Arī to, ko pērku, izvēlos tikai tik, cik ir nepieciešams, lai pēc tam nebūtu sava nauda jāmet atkritumos. Visvairāk tas attiecas uz pārtiku. Esam pieraduši katru reizi no veikala iznākt ar milzu pārtikas maisu. Cik no tā visa patiešām nonāk vēderā? Un cik tiek izmests, jo ir par daudz vai beidzas derīguma termiņš? Jā, pārtikas atkritumi ir sāpīgs temats. Un sākt var katrs pats ar sevi. Tas ļauj samazināt ne tikai atkritumu apjomu, bet arī ietaupīt naudu.

 

  • Apvienoju kredītus

 

Kredītu apvienošana bija solis, ko spēru, lai mazinātu kredītu ietekmi uz savu finansiālo situāciju. Jā, man tāpat kā daudziem citiem ir kredīti, tos arī godprātīgi maksāju. Tomēr uzzināju, ka kredītu apvienošana ļautu man samazināt naudas summu, kas katru mēnesi jānovirza kredītiem. Kredītu apvienošana bankā ir drošs un tālredzīgs risinājums, kas ļauj ar savām finansēm rīkoties gudrāk.

Galu galā ar šādu pieeju tagad izdodas daudz vairāk no ienākumiem novirzīt savai mīļākajai nodarbei — ceļošanai. Es uzskatu, ka tas ir lielisks ieguldījums sevī. Un man tam nav žēl savas naudas.