Savs īpašums kā attīstības iespēja

ipašums

Saka, jo tev mazāk pieder, jo mazāk kreņķu dzīvē. No otras puses — ja tev kaut kas pieder, tas sniedz iespējas. Šajā gadījumā nekustamais īpašums. Jā, par to ir jārūpējas, jāmaksā augsti nodokļi, bet tajā pašā laikā tas ir savs kaktiņš un stūrītis, drošības garants un arī ekvivalents kādai noteiktai materiālajai vērtība.

Katrs īpašums ir kaut ko vērts. Cits vairāk, cits mazāk. Tomēr tā ir iespēja vajadzīgajā brīdī šo faktoru izmantot. Ja gribat, varat īpašumu pārdot un iegūt naudu, ar ko piepildīt citus savus mērķus. Kā arī iespējams kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Tas nozīmē, ka varat turpināt īpašumu izmantot, bet, ieķīlājot to, iegūt naudas summu, ko izmantot attīstības mērķiem — īpašuma remontam, biznesa izveidei vai attīstībai, savas izglītības un prasmju paplašināšanai. Dzīve piedāvā dažādas iespēja, kā augt un attīstīties, tomēr vairumā gadījumu ir vajadzīga ne tikai vēlme darīt, bet arī nauda. Tad nu kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir laba iespēja, kā to realizēt.

Kas jāzina, ja grib ieķīlāt savu īpašumu

  • Īpašniekam jābūt vismaz 18 gadus vecam (daži aizdevēji prasa 21 gadu).
  • Īpašumam jābūt uz klienta vārda un bez apgrūtinājumiem.
  • Kredīta summa nebūs 100% no īpašuma vērtības, bet gan vidēji līdz 75% (atkarībā no aizdevēja politikas un klienta individuālās situācijas).
  • Īpašuma vērtību noteikts sertificēts vērtētājs, vadoties pēc reālās tirgus situācijas un īpašuma stāvokļa.
  • Līguma darbības laikā aizņēmējs var turpināt izmantot īpašumu, bet nevar veikt juridiskas darbības ar to.
  • Pēc līguma darbības beigām īpašums atkal pilnībā pāriet klienta īpašumā un tas vairs nav apgrūtināts ar ķīlu.
  • Gadījumā, ja netiek pildīti līguma nosacījumi, klients var zaudēt savu īpašumu par labu aizdevējam.
  • Aizdevējs pārbauda arī klienta maksātspēju un kredītvēsturi.

Kur labāk ieķīlāt savu īpašumu

Lai izvēlētos sev piemērotāko pakalpojuma sniedzēju, vienmēr ir bez steigas jāizvērtē situācija un sīki jāizpēta katrs piedāvājums, iedziļinoties dažādās niansēs. Ja pašam nav pietiekamas izpratnes par šiem jautājumiem, vienmēr ir labāk lūgt palīdzību speciālistam, jo galu galā taču tiks slēgts ilgtermiņa līgums par lielu naudas summu. Tāpēc neskaidrībām, kautrībai vai pieticībai te nav vietas. Labāk pajautāt vairāk, nekā kaut ko svarīgu aizmirst precizēt.

Tie aizdevēji, kuru pakalpojumu klāstā ir kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, parasti piedāvā savā mājaslapā arī kredītu kalkulatoru, kas potenciālajiem klientiem palīdz saprast, cik izdevīgs viņiem varētu būt šis darījums. Tādā veidā var vismaz atlasīt dažus potenciālos kredītdevējus. Tomēr jārēķinās, ka precīzo un galīgo piedāvājumu aizdevējs izteiks tikai tad, kad būs izvērtējis katra klienta indviduālo situāciju, saņemot kredīta pieteikumu.

Nebanku aizdevējs “Latvijas Hipotēka” ir viens no ilggadējiem un klientu uzticību iemantojušiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā ne tikai kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, bet arī citus patērētājiem aktuālus kredītpakalpojumus. Šis aizdevējs klientiem nodrošina vienu no izdevīgākajām procentu likmēm un arī izsniedz aizdevumu līdz pat 75% apmērā no īpašuma tirgus vērtības.