Stiklotām fasādēm noderēs aizsargžalūzijas

aizsargžaluzijas

Jaunajos ēku projektos arvien biežāk izmanto apjomīgas stikla konstrukcijas, kas tiešām rada modernu efektu. Stikls ir tas, kurš palielina gaismas apjomu, rada atvērtības un brīvības sajūtu. Esam jau pieraduši, ka siena uz ielu var būt viens liels stikls, ka ir milzīgi logi.

Tomēr šāda arhitektūras izpausme, kas ievērojami palielinājusi stikloto daļu apjomu, rada citas problēmas. Ir jādomā, kā:

  • konktrolēt saules gaismu;
  • kā vasarā un ziemā nodrošināt stiklotajā ēkā komfortablu mikroklimatu.

Vislabāk to var paveikt aizsargžalūzijas, ko piestiprina pie ēkas fasādes. Kāpēc tā ir laba izvēle, lasiet tālāk.

 

  • Labs gaismas un klimata kontroles veids

 

Objektos, kur ir lieli logi un stiklotas konstrukcijas, ārējās aizsargžalūzijas ir labākais veids, kā kontrolēt gan gaismu, gan klimatu. Kā tas reāli darbojas? Aizsargžalūzijas rada barjeru ēkas ārpusē, kas efektīvi ļauj izvairīties no saules un dienas gaismas, kad vien tas ir nepieciešams. Tas nozīmē, ka nav jābūt atkarīgiem no laika apstākļiem, kas dažbrīd var būt arī traucējoši.

Piemēram, vasarā, kad ir ļoti karsts un saulains, stiklotas telpas var kļūt neizturamas. Tās piekarsts, tajās nav iespējams ne strādāt, ne atpūsties. Aizsargžalūzijas ļauj kontrolē to, cik daudz gaismas un saules ielaist telpās.

Aizsargžalūzijas ir arī gana efektīva barjera ne tikai karstā, bet arī aukstā laikā. Tādā veidā var labāk saglabāt telpās siltumu un samazināt apkures intensitāti.

 

  • Pieejams moderns dizains un katram piemēroti risinājumi

 

Varētu šķist, ka aizsargžalūzijas nav īpaši gaumīgs risinājums, tomēr vadošie ražotāji to risina, piedāvājot modernu dizainu, ko iespējams saskaņot ar ikvienu arhitektūras objektu, panākot, ka aizsargžalūzijas nebojā ēkas vizuālo tēlu.

Latvijā viens no ražotājiem, kurš izgatavo dažā veida ārējās žalūzijas, ir Ripo. Pieejami daudzi modeļi dažādām klientu vajadzībām, lai panāktu, ka aizsargžalūzijas tiešām efektīvi pilda tām paredzēto funkciju un arī izskatās labi. Ripo ražotās aizsargžalūzijas ir ar augstu kvalitāti, tāpēc tas būs vērtīgs ieguldījums savā komfortā, jo aizsargžalūzijas tiešām kalpos ilgi un bez problēmām.

 

  • Mehānisms, ko var pārvaldīt visērtākajā veidā

 

Ripo aizsargžalūzijas izceļas ar to, ka klienti var izvēlēties tiešām mūsdienīgus veidus, kā kontrolēt žalūziju darbību, panākot, ka katrs pircējs iegūst tādas žalūzijas, kas atbilst viņa komforta prasībām. Visvienkāršākais, bet ne visiem vēlamais žalūziju darbības veids ir kontrole ar rokām, paceļot, nolaižot un mainot leņķi. Tādu žalūziju regulēšanu zina katrs.

Bet Ripo iet tālāk. Ražotājs piedāvā žalūziju kontroli ar sienā iestrādātu pogu, kas ļauj veikt visas vēlamās darbības. Tāpat var izvēlēties izmantot tālvadības pulti, kas jau ir pavisam ērts risinājums, jo nav pat jādodas klāt žalūzijām.

Tāpat var izvēlēties jau kaut ko pavisam mūsdienīgu. Ja zināt, kas ir “gudrā māja”, tad šāda vadības pieeja iespējama arī ārējām žalūzijām. Ar planšetes, viedtālruņa vai datora palīdzību var tās kontrolēt, ieprogrammēt. Žalūzijas pašas atbilstoši meteoroloģiskajiem datiem veic savas darbības — saulainā laikā nolaižas, ja ir apmācies, tad paceļas, lai palielinātu gaismas daudzumu telpās, naktīs aizveras, darbojas gadalaiku režīmā.