Uz jūrmalu pēc svaiga gaisa un veselības

jurmala

Jau vairākās paaudzēs mūsu ģimenē slimo ar elpceļu saslimšanām, astmu un alerģijām. Ir mēģināts dažādiem veidiem ar to cīnīties, tomēr efektīvus rezultātus sniedz tikai spēcīgi medikamenti, kas attiecīgi arī atstāj citas nevēlamas sekas organismā. Tāpēc viens no veidiem, kā mazināt vajadzību pēc zālēm un arī uzlabot dzīves kvalitāti, ir jūras tuvums. Mēs ar bērniem jau pirms vairākiem gadiem pārcēlāmies dzīvot pie jūras, lai varētu visu laiku iegūt tas ārstniecisko efektu.

Ne par velti jau gadsimtiem jūra un tās tuvums bijusi kā dabas sanatorija. Tuberkolozes un citus elpceļu slimniekus taču sūtīja atpūsties uz piejūras klimatu, kas tiešām uzlaboja viņu stāvokli. Savu pozitīvo efektu sniedz ne tikai pati jūra un tās gaiss, bet arī tās tuvumā esošā flora — priežu meži izdala ārstnieciskas vielas, kas uzlabo gaisa kvalitāti un palīdz cīnīties ar elpceļu kaitēm

Jūras gaisa labvēlīgā iedarbība

 

Kāds tad ir jūras gaisa noslēpums? Tas labvēlīgi iedarbojas uz gļotādu. Jūras gaisā ir aerosols, kas sastāv no ļoti sīkiem ūdens pilieniem un trīsprocentīga sāls šķīduma. Tam ir dziedniecisks efekts uz elpošanas ceļiem, tiek uzlabota imunitāte, ir uzlabojumi arī ādas slimību gadījumos. Un tieši šis komplekts bija tas, kas nepieciešams gan man, gan meitai, jo ir ādas un elpceļu problēmas.

Lēmums par pārcelšanos dzīvot pie jūras vairāk tika pieņemt meitas dēļ, jo nevarējām noskatīties, cik liels diskomforts viņai jāpiedzīvo, cik daudz medikamentu jau mazā vecumā jālieto. Tagad, kad ir pagājis jau ilgāks laiks, kopš ikdienā esam jūras tuvumā, varu teikt, ka pamazām jūtams veselības uzlabojums. Viņa kļūst stiprāka, pateicoties jūrai, tās ūdenim, arī norūdījusies. Tāpēc ne dienu nenožēloju, ka pieņēmām šādu lēmumu.

Gaisa piesārņojums ir arvien aktuālāka problēma

 

Cilvēkiem ar tādām veselības problemām kā man un meitai, kļūst arvien grūtāk dzīvot, jo vides un gaisa piesārņojums pieaug līdz ar globalizācju un nemitīgo modernizāciju. Un gaisa piesārņojums ir viens no galvenajiem kairinātājiem, kas gan izraisa, gan veicina, gan pastiprina elpceļu saslimšanas, ādas slimības un alerģijas.

Lielajās pilsētās ir rūpnīcas, automašīnu izpūtēji, skursteņi un citi piesārņojuma avoti, kas nemitīgi ražo izmešus, ko cilvēkiem ir jāelpo. Labi, ka pamazām arī likumdošanas līmenī notiek cīņa par to, lai apstādinātu pieaugošo gaisa piesārņojumu. Tagad tehniskās apskates laikā daudz lielāka uzmanība tiek pievērsta tam, ko gaisā izlaiž auto izpūtējs, tiek mērītas atgāzes un CO₂ koncentrācija. Auto izpūtējs un izplūdes gāzu sistēma tagad ir jāuztur īpaši labā stavoklī, lai varētu iziet tehnisko apsakati. Bet globālā mērogā auto izpūtējs ir tikai viens no lielajiem gaisa kvalitātes bojātājiem, vēl ir citi milži, ar kuriem cīnīties arī nav tik viegli. Tāpēc grūti pateikt, vai šajā jomā kaut kad var cerēt uz būtiskiem uzlabojumiem. Tikmēr atliek tikai pašiem darīt to, ko varam, lai uzlabotu dzīves kvalitāti.

Kas ir Talaso terapija?

 

Tas ir jēdziens, kurš radies 19. gadsimta vidū. Talaso terapijā iekļauta dažādu jūras velšu izmantošana veselības uzlabošanā. Tas ir ne tikai jūras gaiss, bet arī pats jūras ūdens, arī jūras sāls un jūras dubļi, aļģes. Tas tiek izmantots, lai ārīgi iedarbotos uz ķermeni. Jau no 19. gadsimta visā Eiropā bija izplatītas sanatorijas un dziednīcas, kurās tika piedāvāti šādi pakalpojumi, kur sirdzēji varēja atgūt veseību ar jūras piedāvāto velšu palīdzību.

Notika cīņa ne tikai ar slimībām, bet arī skaistuma kūres, cīņa ar lieko svaru un vispārēja veselības un enerģijas atjaunošana. Talaso terapija savā veidā un interpretācijā pielietojama arī katrā mājā, jo varam taču uztaisīt sāls vannas, dūņu maskas, arī atvaļinājumu pavadīt pie jūras.