Vasaras saule — tik patīkama, bet var arī traucēt

vasaras saule

Diezin vai kāds sūdzētos par saulainu un siltu laiku, jo vasara jau tāpat pie mums ir tik īsa, ka knapi paspējam to pamanīt. Un šogad vēl ir tāda tendence, ka siltas un saulainas dienas aktīvi mijas ar lietainām un tiešām drēgnām, tāpēc būtu grēks teikt, ka saule traucē. Tomēr ir tādi brīži un situācijas, kad tas notiek.

Kad āra ir skaidrs un karsts laiks, saule spoži iespīd katrā logā. Ja šādā saules pielietā telpā ir jāstrādā, tad pavisam ātri vide var vairs nebūt komfortabla, jo spoža saule telpu ātri piekarsē, arī var apžilbināt un traucēt strādāt pie ekrāniem, jo tie tiek izgaismoti.

Kāpēc es to stāstu? Jo tieši šāda situācija ir manā birojā. Vasarā saulainā laikā tur strādāt ir ļoti grūti. Bijām izmēģinājuši iekšpusē pielikt dažādas žalūzijas, kas mazinātu saules ietekmi, tomēr tās nesniedza tādu efektu, kā cerējām. Kad meklēju vēl kādu informāciju un variantus, kā vidi birojā padarīt komfortablāku, uzzināju par tādu produktu kā āra aizsargžalūzijas. Tās stiprina nevis iekšpusē, bet pie ēkas ārsienas. Tās efektīvi palīdz aizsargāt no saules stariem, mazinot sakaršanu un saglabājot vienmērīgāku temperatūru. Aizsargžalūzijas sniedz vēlamo ēnojumu un ir regulējamas tā, lai atbilstu konkrētā brīža un laika apstākļu diktētajai situācijai.

Tieši šis risinājums mums ļāva izvākt kondicionieri no biroja, jo to pacietām ar mokām. Regulāri kāds slimoja, bet nebija citu variantu. Kad tika uzliktas aizsargžalūzijas, situācija mainījās. Nebija vairs vajadzības slēgt kondiconieri. Tāpēc to noņēmām pavisam, lai nav jāmaksā par apkopi.

Aizsargžalūzijas pasūtījām no vietējā ražotāja Ripo Baltic, kas izgatavo ne tikai dažāda veida žalūzijas, bet arī vārtus un to sistēmas. Bijām dzirdējuši labas atsauksmes par šo ražotāju, tāpēc bija tikai loģski, ka no vairākiem piedāvājumiem izvēlējāmies tieši šo. Ripo piegādātās žalūzijas bija ātri uzstādāmas. Tās labi piestāvēja ēkai, par ko sākumā bažījāmies. Bet mūsu satraukumam nebija pamata, jo ražotājs dizaina izveidē bija padomājis par tādiem risinājumiem, kas būs labi pielāgojami ikvienai ēkai.

Tagad saule birojā vairs nav problēma. Bet, kad ejam ārā, ar lielu prieku baudām saules starus, dodamies uz pludmali un tveram katru mirkli no Latvijas vasaras, jo nevar jau zināt, cik gara tā būs.