Vecs ne vienmēr nozīmē slikts

vecs auto

Daudzas lietas esam raduši vērtēt pēc tā, cik tās ir vecas, jo laika zobs ir tas, kurš var atstāt ietekmi uz kvalitāti, funkcionalitāti, noderību šī brīža situācijā. Piemēram, televizors no vecmāmiņas laikiem tiešām šodien diez vai būs noderīgs, bet gados veca un lieliski uzturēta autmašīna gan šodien var būt ne tikai metāllūžņu kaudze, bet arī reāls braucamrīks, kas ir gan praktisks, gan stilīgs.

Automašīnas, ko ražoja pirms vairākām desmitgadēm, tika radītas nevis pieciem gadiem, kamēr ir garantija, bet gan visam mūžam. Un tieši tāpēc arī šodien vēl šur tur var redzēt izcilus eksemplārus.

Arī manas ģimenes rīcībā tāda automašīna ir nonākusi. Radās iespēja no kāda paveca kunga nopirkt viņa Volvo, kas ir 25 gadus vecs. Vairums šādu automašīnu jau ir auto kapsētā un pārvērstas metāllūžņos, bet šī bija ideālā stāvoklī. Aizmugurējā sēdeklī pat neviens nebija sēdējis. Kungs šo auto dažus gadus vecu bija nopircis Vācijā, pēc tam Latvijā vienmēr turējis apsildāmā garāžā, braucis tikai siltajā sezonā un salīdzinoši reti. Nobraukums automašīnai bija neliels. Un stāvoklis teicams. To apstiprināja arī došanas uz tehnisko apskati. Tur darbinieki brīnījās, kur šādu auto esam atraduši.

Protams, ka nebija jau tā, ka roka nemaz nav jāpieliek. Tāpat bija jāmaina auto riepas, bija aizmugurē izdegusi kāda lampiņa, bija jānomaina amortizatori. Ir kā jau nebija nopietnu pazīmju, ka amortizators ir sliktā stāvoklī. Tomēr, zinot, kādi tagad ir ceļi, labāk, ka katrs amortizators ir labā stāvoklī. Tas saudzē gan automašīnu, gan garantē patīkamāku braukšanu. Jāmaina bija ne tikai amortizators, bet arī akumulators, jo auto ilgāku laiku no garāžas vispār nebija izkustināts.

Jums droši vien rodas jautājums, kāpēc vispār šāda automašīna jāpērk? Tāpēc, ka pazīstamais kungs to pārdeva par smieklīgi zemu cenu. Automašīna jau ir sava laika leģenda, kas man kā auto cienītājam bija ļoti svarīgi. Man patīk retro automašīnas. Un es arī izjūtu lielu cieņu un aprīnu pret auto industriju, kāda tā bija pirms vairākām desmitgadēm, kad daži ražotāji radīja tiešām lieliskas automašīnas, kas nav salīdzināmas ar tām plastmasas bundžiņām, kas tagad tiek laistas nost no ražošanas līnijām.

Uzpucēju šo auto un šad tad arī izbraucu, jo arī vizuāli tas izskatās ļoti labi, nav kauns braukt ielās.