Veikali un lielveikalu tīkli Latvijā – ko mēs par tiem zinām

lielveikali

Ja paraugāmies apkārt, Latvijā patiešām bagāta ar veikaliem un lielveikaliem. Tomēr laika gaitā tīkli Latvijā mainās, vieni aiziet, vietā nāk citi. Ko mēs zinām par šiem veikaliem, no kurām valstīm tie atnākuši pie mums un uz cik ilgu laiku? Vai cenas patiešām ir labas un adekvātas?

“Lidl” riņķo ap Latviju un ir gatavs ierasties

“Lidl” ir Vācijas zemo cenu veikals. Līdz šim “Lidl” veikali Baltijā bija pieejami tikai Lietuvā – pērn jūnijā tika atvērti pirmie 15 veikali, un tolaik tūkstošiem cilvēku stāvēja rindās, lai jaunajos veikalos iepirktos pirmie. Šā gada pavasarī medijos izskanēja, ka “Lidl” interesējas par iespējām uzsākt darbu Igaunijā.

Pavisam svaigas ziņas ir tās, ka “Lidl” ir iecerējis atvērt lielu veikalu Latvijā. Kurā vietā – Purvciemā, uz Dzelzavas ielas. Iedzīvotāji šobrīd pauž neapmierinātību, jo iecerētajā vietā tiks izcirsti koki un iznīcināta zaļā zona, kuru iedzīvotāji tik ļoti novērtējuši.

“Lidl” izraisa interesi daudzos, kas zina par šāda veikala eksistenci. Cenas esot pat ļoti labas. Kad Lietuvā atvērās šis veikals, rindas esot bijušas neizsakāmi lielas, lai tikai ātrāk tiktu pie iepirkšanās.

“Prisma” plivināja balto karogu

“Prisma” ir Somijas kooperatīva S-ryhmä (“S grupa”) pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības veikalu ķēde. “Prisma” veikali atrodas Eiropas ziemeļu daļā, (kopumā 97 veikali, no tiem 64 veikali Somijā, 8 veikali Igaunijā un 17 veikali Krievijā). Arī Latvijā bija daži “Prisma” veikali. Tikai, diemžēl, tikko aizvērās pēdējais no tiem…

Veikals, kas atradās Pļavnieku pusē tika aizvērts pēkšņi. Par vainu bija tas, ka ēkas konstrukcijā tika konstatēts lērums nepilnību un bīstamību. Šis veikals varēja būt vēl viena Zolitūde – bumba ar laika degli – plaisas griestos un sienās, naktīs gaudojoša signalizācija no tā, ka ēka deformējas…

Noteikti tie, kas trāpījās uz “Prisma” vērienīgo slēgšanas izpārdošanu to atceras ar smaidu uz lūpām. Un kā nu ne, atlaides izpārdošanas dienās bija ievērojamas! Visas preces tika atdotas par pus velti. Cilvēki stāvēja rindās un bija gatavi pirkt tikai pirkšanas pēc.

Domājams, ka šīs līnijas veikalus Latvijā vairs nekad neredzēsim…

“Maxima” uz katra stūra

“Maxima” (ietilpst Maxima Grupė) ir lielākais pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības tīkls Baltijas valstīs, kura vadība atrodas Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Kopš 2005. gada Maxima kā mazumtirdzniecības ķēde ir pārstāvēta arī Bulgārijā. 2011. gadā visās trijās Baltijas valstīs un Bulgārijā Maxima Grupė piederēja 463 veikali un tirdzniecības centri. “Maxima” taču mums ir uz katra stūra un gandrīz ikvienā pilsētā…

Par kvalitāti gan nerunāsim – daudz sūdzību, slikts personāls un iztecējuši termiņi

“Rimi” spīd ar kvalitāti

Rimi Baltic ir viena no lielākajām pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības ķēdēm Baltijas valstīs, kura bāzējas Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Rimi Baltic veikalu tīkls ir Zviedrijas mazumtirdzniecības kompānijas ICA AB meitas uzņēmums. Rimi Baltic ietilpst uzņēmumi “Rimi Latvia” (Latvijā), “Rimi Lietuva” (Lietuvā) un “Rimi Eesti Food” (Igaunijā). Šobrīd (2015. gada novembrī) Baltijā ir 263 Rimi, Supernetto un Säästumarket veikali, kā arī trīs preču izplatīšanas centri Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Uzņēmuma veikalos un administrācijā strādā vairāk nekā 11 520 darbinieki.

Rimi” veikali izceļas ar augstākām cenām, toties personāls ir atsaucīgs un kvalitāte ļoti laba.

Mēs pat nespēsim vienā reizē uzskaitīt visus Latvijas veikalus, šis bija vien kā ievads! Vēl noteikti būtu jāapskata mazie veikaliņi – LATs, Aibe un citi.

Un ne tikai pārtikas veikali Latvijā plaukst un zeļ. Latvijā pēdējā laikā attīstījusies ziedu piegāde. Piegādāt ziedus ir kļuvis ātri un ērti ik vienam. Ziedu piegādi nodrošina dažādi uzņēmumi, tomēr daži īpaši izceļas. Ziedu piegāde ir bizness, kas noteikti vēl attīstīsies. Par ziedu piegādi mēs vēl dzirdēsim un runāsim.