Ziemā ir tik daudz izdevumu!

ziema

Es noteikti neesmu ziemas cilvēks. It kā jau sniegs man patīk, tas ir skaists, bet tikai tā — glīta svētku laika ainava pa logu. Viss pārējais, kas saistīts ar šo gadalaiku, mani nepavisam neiepriecina. Un visvairāk jau tas, ka katru gadu ir tik daudz izdevumu, lai vispār ziemu kaut kā pārlaistu. Maciņš šajā laikā tukšojas neiedomājami ātri.

Jakas, zābaki un šalles

Tādos brīžos apskaužu tos, kur dzīvo citā klimatiskajā joslā, kur var visu gadu iztikt ar dažiem T-krekliem, šortiem, diviem apavu pāriem. Bet mums? Kas tik nav vajadzīgs. Rudenim vienas drēbes, ziemai citas, pavasarim atkal citas. Jādomā par siltākiem un pavisam siltiem apaviem, par vismaz trīs biezuma virsjakām, plānākām un biezākām cepurēm. Laika apstākļu mainība liek ļoti daudz naudas tērēt tam, lai vispār nodrošinātu fizisku komfortu gan ķermenim, gan mājokļos. Jātēre lielas summas mājokļu apsildei.

Cik izmaksā aprīkot auto ziemai?

Tomēr, ja vēl ar tām ziemas drēbēm un apaviem kaut kā var tikt galā, tad auto sagatavošana ziemai ir viens ļoti sāpīgs jautājums. Tur nav nekādu atkāpju, jo braukt nevar, ja nav piemērotu riepu, ja auto nav labā tehniskajā kārtībā. Ja vēl kaut kas nopietnāks jālabo vai jāmaina, tad skaidrs, ka izmaksas būs lielas. Un tā katru gadu….

Arī es tikko dabūju savam auto mainīt akumulatoru, jo ar esošo noteikti nevarēšu iztikt gaidāmajā ziemā. Līdz šim manam auto bijuši Bosch akumulatori, tāpēc arī tagad pieturējos pie pārbaudītas vērtības. Un nežēloju savus līdzekļus, jaunu iegādājos tādu pašu. Protams, ka pameklēju, kur Bosch akumulatori pieejami par labāku cenu. Paveicās tieši interneta veikalā — tur akumulatori Bosch bija par ievērojami zemāku cenu. Labi, akumulators tagad dažus gadus nebūs jāpērk, bet gan jau būs atkal citas akūtas vajadzības. Tāpēc auto vienmēr ir tāds melnais caurums, kurā pazūd nauda. Bet bez auto arī nevaru, tāpēc nākas vien plānot savas finanses tā, lai varētu uzturēt auto.

Laikus jāiekrāj nauda daudzajiem izdevumiem

Lai gan es neesmu nekāds lielais plānotājs un arī sava budžeta skrupulozs veidotājs, bet pat man ir tik daudz saprāta, lai es jau laikus iekrātu kādu naudas summu, ko vajadzēs strauji iztērēt rudenī un ziemas sākumā, lai īstenotu visas vajadzības, kas kļūst aktuālas gadalaiku nomaiņas laikā.

Jātērējas ne tikai visas ģimenes apģērbšanai un auto uzturēšanai, bet arī mājoklim, jo bieži vien ir kādi lielāki un mazāki darbiņi, kas jāpaveic, lai ziemu varētu pavadīt komfortablā vidē. Aukstums mājoklī nav patīkams.

Arī jādomā, kā atvieglot cīņu ar sniegu ap māju. Mums ir paliels pagalms, kas regulāri jāatrok no sniega kupenām, lai vispār varētu izbraukt līdz galvenajam ceļam. Šogad ir paredzēts iegādāties nelielu traktoru, kas paredzēts sniega tīrīšanai. Tas būs ieguldījums ilgam laika. Bet cena.. tā šādam aparātam ir iespaidīga. Tāpēc to noformēšu kredītā, lai var samaksāt pa daļām.

Es tiešām reizēm pieķeru sevi pie domas, ka es nogurstu no ziemas, nemitīgās cīņas ar laika apstākļiem, veselības trūkuma, jo ziemā krītas imunitāte un darbaspējas. Man trūkst saules, ko šogad nevarēja arī uzkrāt vasarā, jo varētu teikt, ka vasaras vispār nebija.

Sanāk diezgan pesimistiski, bet šīm sajūtam ir sezonāls raksturs, jo jau ar pirmajiem pavasara saules stariem un zaļo zāli noskaņojums atkal kļūs daudz labāks.