Rūpes par vecāka gadagājuma cilvēkiem – MAKING BEIGAS BEAUTIFUL LIFE

Rūpes par vecāka gadagājuma cilvēkiem ir temats reti runāja par mūsu sabiedrībā. Mēs runājam par bērniem, mēs uztraucamies par sevi, par naudu un darbu, bet mēs aizmirstam vecākus, par paaudzi, kas mūs uzaudzināja.

Kā padarīt ikdienas dzīvi vecāka gadagājuma jautru, cik noderīgi?

Vecāka gadagājuma cilvēku aprūpe ir ne tikai pansionāta. Tas var būt kaut kas ļoti interesants un radošs-ceļojumu, prasmes un jaunu iespaidu. Tas viss ir atkarīgs no tiešām spējas un spējas.

Pansionāta ir profesionāla institūcija, kas specializējas rūpes par vecākiem.

Vecāka gadagājuma cilvēku aprūpe vecākajiem Baltijas kopmītnes, šķiet, ir ļoti augstā līmenī. Mēs piedāvājam īpašu aprīkojumu, medicīnas gultas, ratiņi un citas prēmijas, kas ir mazāk iespējams, ir pieejami citās pansionātos. Šeit ir iespējams nodarbināt seniorus, ļaut viņiem darīt to, kas ir patīkami sirdij. Cenas šādos kopmītņu tipa ir vidēji 40 EUR dienā, kas ir liela summa, kas jāmaksā radiniekiem.

Tas izklausījās, ka tad, kad persona un kost tika nosūtīts, iekāpšanas bija tiesības uz pilnu pensijas algu. Ar to vien nepietiek. Joprojām ir jāmaksā liela summa. Vai tas ir tā vērts? Varbūt, ja finanses atļauj, sūtiet savus brālēnus ielās?

Nav brīnums, es zinu pensionāri, kas ir 70 + gadus vecs mīlestība ceļot visā pasaulē. Es nekad neesmu bijis nekur par manu 30 gadus, un es esmu mazliet kaitina, bet tā ir laba ideja, lai kāds būtu informēti par savām spējām un ietaupīt naudu vairāk braucieniem.

Ceļošana nav pārāk dārga vispār, ja vien jūs ceļojat gudri un uzmanīgi. Cilvēki nedrīkst iedomāties, ka ceļojums drīz nozīmē lielus izdevumus, pārzidu, tropu klimatu un milzīgu eksotika. Viņa ceļojumi ir arī uz Lietuvu un Latviju. Daudzi vecāka gadagājuma cilvēki būs priecīgi doties uz savu dzimteni, kas var būt otrā galā Latvijas. Posterity parasti nav laika ceļot, piemēram, ka “tikai tik “. Bet ceļojumu aģenti vienmēr organizē patīkamu vizīti grupās visā Latvijā un ne tikai.

Starp citu, vai jūs zināju, ka Latvijas atvaļinātā Federācija veiksmīgi darbojās Latvijā? Tā ir valsts un nevalstiska organizācija, kas tika izveidota 1992. gadā, lai aizstāvētu pensionēto latviešu lielās ģimenes intereses un tiesības.

LPF galvenais mērķis ir nodrošināt, lai latvijā vecāka gadagājuma cilvēki varētu dzīvot cienīgu dzīvi.

Tā nosaka arī federācijas galvenās stratēģijas un taktiku – prasības sociālo tiesību aktu regulēšanai, sociālo nodokļu iekasēšanas uzlabošanai, kā arī pensionēto latviešu interešu pārstāvēšanai Saeimā, valdībā, Labklājības ministrijā un citās valsts un pašvaldību aģentūrās.

Latvijas nodīrām Federācijai ir pievienojušās vairāk nekā 100 vietējās atvaļinātās organizācijas.

Latvijas atvaļinātā Federācija:

Apmeklētāju pieņemšana un konsultāciju sniegšana par pensionēšanos un citiem sociāliem jautājumiem

Izplatiet informāciju dokumentā “Latvijas Pensionārs ” un tīmekļa vietnē par valsts aģentūru pieņemtajiem lēmumiem, kas ietekmē pensionāru intereses

Apkopot informāciju par jautājumiem, kas jārisina valsts līmenī un dažos gadījumos pašvaldību līmenī, apkopot tos un novirzīt tos uz valsts iestādēm

Sagatavot un ierosināt priekšlikumus par izmaiņām normatīvajos aktos

Dažādu projektu īstenošana sadarbībā ar pašvaldībām un labdarības fondiem.

Ticiet man, pensionāri nav bezpalīdzīgi vai letarģisks. Ja viņiem ir sava federācija, kas ilgs katrā dzīves situācijā, tad to, ko vēl mēs runājam.

Bērni ir mūsu nākotne. Kas ir mūsu pensijā vai pagātnē? Tā vietā viņi ir tie, kas mums mācīs dzīvot, mācīt, atbalstīt un palīdzēt mums, cik vien iespējams. Mūsu uzdevums nav ignorēt vecākus, būt mūsu pusē un uzturēt tos, cik vien iespējams. Meklēt iespējas, piedāvāt labus dzīves apstākļus dēliem un opija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *